Tenis stołowy – DMŚ: Dwa zwycięstwa i jedna porażka w pierwszym dniu

W stolicy Malezji, Kuala Lumpur rozpoczęły się drużynowe mistrzostwa świata w tenisie stołowym. W pierwszym dniu Polki przegrały 2;3 z Białorusią i wygrały 3:1 z Francją. Polacy natomiast pokonali 3:2 Singapur.

stolowy msZainaugurowane własnie w Kuala Lumpur drużynowe mistrzostwa świata w teniie stołowym sa kluczową imprezą w kontekście kwalifikacji olimpijskich. Obie polslie druzyny grają w grupach mistrzowskich i punktów rankingowych potrzebują jak kania dżdżu. Na podstawie rankingu drużynowego do Rio awansuje sześć zespołów według klucza kontynentalnego – po jednym z Afryki, Azji, Ameryki Łacińskiej, Ameryki Południowej, Oceanii i Europy. W dalszej kolejności brane pod uwagę będą kraje, które w kwalifikacjach singlowych wywalczą po dwa miejsca. Każdy z tych krajów otrzyma kwalifikację, Jeśli będzie ich więcej niż 9 (lub 10 w przypadku awansu Brazylii z klucza kontynentalnego) to awans uzyska najlepszych 9/10 drużyn rankingu drużynowego. Jeśli takich państw będzie mniej niż 9/10 to jako kolejne kwalifikację otrzymają kraje, które indywidualnie otrzymały jedną kwalifikację i są najwyżej notowane w rankingu. Każda reprezentacja zakwalifikowana drużynowo wyśle do Rio trzech zawodników. Jak widać miejsce w rankingu ma kolosalne znaczenie.

Polki trafiły do grupy z Holandią, Singapurem, Ukrainą, Francją i Białorusią, grupy bez wielkiego faworyta, bardzo wyrównanej. Zaczęły nasze panie od porażki z Białorusią po długim i szalenie wyrównanym meczu. Po jednym punkcie dla Polski zdobyły Natalia Partyka i Li Qian. Niestety słabiej spisała się Katarzyna Grzybowska, przegrywając oba pojedynki – z Alexandrą Priwałową i Viktorią Pawlowicz. O wyniku meczu decydował pojedynek Partyka – priwałowa. Po pięciu wyrównanych setach lepsza okazała się Białorusinka, dając swojej drużynie pierwsze punkty w mistrzostwach.

Szczegóły meczu Polska – Białoruś TUTAJ

W drugim meczu z Francuzkami było już zdecydowanie lepiej. Tym razem ciężar wzięła na siebie Li Qian, która wygrała i z Audrey Zarif i z Carole Grundisch – w obu przypadkach bez straty seta. Natalia Partyka z Grundisch przegrała, ale trzeci punkt dla naszego zespołu dorzuciła Grzybowska, pokonując 3:0 Pauline Chasselin.

Sczegóły meczu Polska – Francja TUTAJ

Sytuacja w p[olskiej grupie TUTAJ

Bardzo trudną grupę wylosowali Polacy – ich przeciwnikami będą Japończycy, Portugalczycy, Białorusini, Ukraińcy i ci, z ktorymi zagrali dziś – reprezentanci Singapuru. To był trudny, wyrównany mecz, w którym zwycięstwo wazyło się do ostatnich piłeczek. Świetnie zaprezentował się dziś Jakub Dyjas, który zdobył dwapunkty – pokonując 3:2 Gao Ning i, w ostatnim pojedynku meczu, 3:1 Yang Zi. Zawiódł natomiast Wange Zengi, który wychodził do stołu dwa razy i dwa razy do polskiego boksu wracał ze spuszczoną głową – po porażkach z Yang Zi 1:3 i Gao Ning 2:3. Na nasze szczęście wygrał swój mecz także Daniel Górak i Polska zapisała na swoim koncie pierwsze zywcięstwo w turnieju.

Szczegóły meczu Polska – Singapur TUTAJ

Jutro Polacy grają z Ukrainą i japonią, a Polki z Holenderkami.

Bartosz Szafran4775 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password