Tenis stołowy – eliminacje DME: Nieudany rewanż na Słoweńcach

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie wyjazd do Novej Goricy polscy tenisiści stołowi, którzy w ramach trzeciej kolejki eliminacji drużynowych mistrzostw Europy rozegrali tam dziś rewanżowe spotkanie ze Słowenią i niestety ponownie ulegli tej reprezentacji, tym razem 2:3, czym mocno sobie skomplikowali sytuację w grupie H.

Polacy udali się na rewanżowy mecz z reprezentacją Słowenii z nadzieją, że uda im się zrehabilitować za wrześniową porażkę u siebie 1:3. By to zadanie okazało się możliwe do zrealizowania wystawiony został do gry najmocniejszy skład, z najwyżej obecnie sklasyfikowanym w światowym rankingu Jakubem Dyjasem na czele, który po problemach zdrowotnych wraca już powoli do gry. Niestety to nie wystarczyło na Słoweńców, którzy po raz drugi pokonali naszą kadrę, tym razem 3:2.

Kluczowe dla losów spotkania okazały się dwie pierwsze gry. Najpierw Daniel Górak zmierzył się z dużo niżej notowanym rywalem Darko Jorgicem. I sprawił sobie i polskim kibicom bardzo niemiłą niespodziankę, wyraźnie przegrywając 1:3. Później prowadzenie dla swojej reprezentacji podwyższył lider gospodarzy Bojan Tokic, który w pięciu setach pokonał Wang Zengyi. Jednak z przebiegu meczu chyba tylko sam popularny Wandżi wie, jak mógł to przegrać. Przy stanie 2:0 miał już piłki meczowe. Także w decydującej partii od początku to On dominował. Jednak koniec końców ze zwycięstwa cieszył się Tokić. I Polacy, by wygrać cały mecz nie mogli już sobie pozwolić na wpadkę. Plan powrotu z beznadziejnej sytuacji zaczął realizować Jakub Dyjas, który pewnie 3:0 wygrał z Deni Kozulem. Na 2:2 stan meczu wyrównał Wandżi, który pomścił Daniela Góraka i 3:1 pokonał Jorgica. O decydujący punkt stanęli do walki wspomniany przed chwilą Górak i Bojan Tokic. Faworytem był sklasyfikowany obecnie na 49 miejscu w światowym rankingu zawodnik gospodarzy. I udźwignął ciężar gatunkowy tego spotkania, nie dając Polakowi żadnych szans. Tokic wygrał bez straty seta. I tym samym przypieczętował drugie zwycięstwo Słowenii nad Polską. Ta wygrana znacznie przybliża tą reprezentację do awansu na przyszłoroczne drużynowe mistrzostwa Europy.

Słowenia 3:2 Polska

JORGIC Darko : Daniel GORAK 11:9 / 11:4 / 4:11 / 11:5
Bojan TOKIC : WANG Zengyi 4:11 / 9:11 / 15:13 / 11:7 / 12:10
KOZUL Deni : Jakub DYJAS 7:11 / 10:12 / 6:11
JORGIC Darko : WANG Zengyi 10:12 / 6:11 / 11:4 / 7:11
Bojan TOKIC : Daniel GORAK 11:7 / 11:6 / 11:6

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password