Tenis stołowy – eliminacje DME: Pewne zwycięstwo Polaków daje szansę na awans do turnieju

Polscy tenisiści stołowi w swoim ostatnim meczu eliminacji do drużynowych mistrzostw Europy pewnie pokonali Belgów 3:0. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu nasi reprezentanci wciąż mają szansę na awans do turnieju finałowego.
Polacy do meczu przystępowali w mało komfortowej sytuacji, ponieważ po zwycięstwie w pierwszym starciu z Belgią oraz po dwóch porażkach ze Słowenią, dla podopiecznych Tomasza Krzeszewskiego nie było już marginesu błędu. Trener do gry desygnował Jakuba Dyjasa, Daniela Góraka oraz Wang Zengyi. To właśnie popularny Wandżi udanie rozpoczął dzisiejszy polsko-belgijski pojedynek, bowiem bez straty seta pokonał Roberta Devosa. Jako drugi przy stole zameldował się Dyjas. Podwójny medalista ubiegłorocznych mistrzostw Europy także nie dał szans swojemu rywali. Jako ostatni okazję do zaprezentowania się przed wałbrzyską publicznością dostał Daniel Górak. On także nie zawiódł i bezproblemowo pokonał Florenta Lambieta 3:1.

Dla losów grupy H istotne znaczenie będzie miało starcie Belgów ze Słoweńcami, które odbędzie się 7 marca. Polacy mają jeszcze szanse na bezpośredni awans do turnieju finałowego, ale muszą liczyć na zwycięstwo swoich dzisiejszych rywali. W przypadku zajęcia drugiego miejsca w grupie naszym reprezentantom pozostanie baraż, który zostanie rozegrany w kwietniu.

Polska – Belgia 3:0
Wang Zeng Yi – Robin Devos 3:0 (12:10, 11:6, 11:3)
Jakub Dyjas – Cedric Nuytinck 3:1 (11:7, 11:9, 9:11, 12:10)
Daniel Górak – Florent Lambiet 3:1 (11:9, 11:5, 6:11, 11:7)

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password