Tenis stołowy – eliminacje DME: Polacy o jeden krok bliżej do awansu

Polscy tenisiści stołowi pokonali Czechów 3:2 w pierwszym meczu barażowym o awans do tegorocznych drużynowych mistrzostw Europy. Dwa punkty dla naszej reprezentacji zdobył Jakub Dyjas, a jedno oczko dołożył Wang Zeng Yi.

Trener reprezentacji – Tomasz Krzeszewski na wyjazdowy mecz z Czechami powołał  Wang Zeng Yi, Daniela Góraka oraz Jakuba Dyjasa. Jako pierwszy przy stole w czeskiej miejscowości Klatovy pojawił się ten ostatni. Medalista ubiegłorocznych mistrzostw Europy w fantastycznym stylu dał pierwszy punkt naszej reprezentacji, pewnie pokonując swojego rywala bez straty seta. Dyjas od początku meczu dominował nad swoim rywalem, a jedyne problemy miał w partii otwarcia, w której musiał bronić dwóch piłek setowych.

W drugim pojedynku dni Wang Zeng Yi zmierzył się z Tomasem Polanskym. Wandżi świetnie rozpoczął to starcie, bowiem błyskawicznie wygrał dwa pierwsze sety. W trzeciej partii nastąpiła krótka zapaść Polaka, którą wykorzystał Polansky. Ostatecznie jednak nasz reprezentant odnalazł odpowiedni rytm i wygrał czwartego seta 11:9, podwyższając prowadzenie Polaków na 2:0.

Doskonały start meczu w wykonaniu podopiecznych trenera Krzeszewskiego nie zapowiadał późniejszych problemów. Kłopoty naszej reprezentacji rozpoczęły się od katastrofalnego występu Daniela Góraka, który w żadnym z trzech setów nie zagroził swojemu rywalowi, zdobywając w całym pojedynku jedynie 13 punktów. Niewiele lepiej zaprezentował się w swoim drugim starciu dnia Wandżi. Finalista niedawno rozgrywanych zawodów Belarus Open nie był w stanie nawiązać równej walki z Lubomirem Jancarikem, nie potrafiąc wygrać ani jednego seta. O zwycięstwie w pierwszym meczu barażowym miało zatem zadecydować piąte starcie.

W decydującym pojedynku przy stole ponownie pojawił się Dyjas. Najwyżej notowany w światowym rankingu z Polaków wygrał 3:1 z Tomasem Polanskym, zapewniając tym samym małą przewagę biało – czerwonym przed przyszłotygodniowym rewanżem (mecz odbędzie się 18 kwietnia w Białymstoku).

Polska – Czechy 3:2
Jakub Dyjas – Lubomir Jancarik 3:0 (13:11, 11:8, 11:9)
Wang Zeng Yi – Tomas Polansky 3:1 (11:6, 11:4, 4:11, 11:9)
Daniel Górak – Dmitrij Prokopcov 0:3 (3:11, 9:11, 1:11)
Wang Zeng Yi – Lubomir Jancarik 0:3 (9:11, 7:11, 10:12)
Jakub Dyjas – Tomas Polansky 3:1 (11:3, 11:8, 7:11, 13:11)