Tenis stołowy – German Open: Niemcy się cieszą

W Magdeburgu zakończyły się dziś zawody World Tour Platinum German Open w tenisie stołowym. Olbrzymie powody do radości mieli gospodarze – w finale singla panów walczyło dwóch Niemców.

Dwóch Niemców, Koreańczyk i Chińczyk przystąpili do gier półfinałowych singla mężczyzn German Open. Ku wielkiej radości miejscowej publiczności najpierw Dmitrij Ovtcharov po magicznym wręcz meczu pokonał znakomitego Chińczyka Fan Zhendong. Sytuacja przy stole zmieniała się co set, a końcówka decydującej siódmej partii,wygranej ostatecznie przez Niemca 15:13 mniej odpornych kibiców mogła przyprawić o zawał mięśnia sercowego. Po kilku chwilach Timo Boll wprowadził niemieckich kibiców w stan ekstazy, bez straty seta pokonując Koreańczyka Sangsu Lee, który jak pamiętamy stanął na drodze Jakuba Dyjasa.

Mieliśmy więc niemiecki finał, w którym dwaj znakomici gracze uraczyli kibiców przednim, siedmiosetowym widowiskiem. Ostatecznie lepszy o jedną partię okazał się Dmitrij Ovtcharov, ale obaj otrzymali długą owację na stojąco.

1/2 finału
Lee Sangsu (Korea Południowa) – Timo Boll (Niemcy) 0:4
Zhendong Fan (Chiny) – Dmitrij Ovtcharov (Niemcy) 3:4

finał
Timo Boll (Niemcy) – Dmitrij Ovtcharov (Niemcy) 3:4

W czołowej czwórce singla pań znalazły się trzy Chinki i Japonka. Turniej wygrała Chen Meng, w półfinale pokonując swoją koleżankę Yalan Feng, a w finale kolejną Chinkę Yuling Zhu, choć przegrywała już 1:3.

1/2 finału
Zhu Yuling (Chiny) – Kasumi Ishikawa (Japonia) 4:1
Chen Meng (Chiny) – Feng Yalan (Chiny) 4:2

finał
Zhu Yuling (Chiny) – Chen Meng (Chiny) 3:4

Wcześniej rozegrano finały gier podwójnych, w których triumfowały Japonki Hina Hayata i Miu Hirano oraz Koreańczycy Youngsik Jeoung i Sangsu Lee.

Bartosz Szafran4718 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.