Tenis stołowy – German Open: Niepowodzenie Dyjasa w turnieju głównym

Po niepowodzeniu w kwalifikacjach German Open , jedynym reprezentantem Polski, który zaprezentował się dzisiejszego dnia był Jakub Dyjas. Polak w pierwszej rundzie turnieju głównego mierzył się z Koreańczykiem z południa Sangsu Lee.

Po dwóch zwycięstwach i pewnym przebrnięciu kwalifikacji, w pierwszej rundzie turnieju głównego rywalem Jakuba Dyjasa był wyżej rozstawiony Sangsu Lee z Korei. Polak dużo lepiej rozpoczął mecz, od zwycięstwa w pierwszej partii. Kolejne cztery sety, w tym dwa na przewagi, padły łupem Azjaty, który zameldował się w drugiej rundzie. Jego kolejnym rywalem będzie brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich z Rio, Jun Mizutani.

Zdecydowanie największą niespodzianką dzisiejszego dnia była porażka mistrza olimpijskiego i dwukrotnego mistrza świata Zhang Jike, który uległ w pięciu setach Tiago Apolonii z Portugalii. W pozostałych pojedynkach awans do kolejnej rundy wywalczyli m.in. Chińczycy Fan Zhendong, Yu Zhou i Xu Xin oraz Jun Mizutani z Japonii.

Turniej singla mężczyzn
Jakub Dyjas – Sangsu Lee (Korea Południowa) 1:4 (11:6, 10:12, 10:12, 3:11, 8:11)