Tenis stołowy – German Open: Świetne kwalifikacje Jakuba Dyjasa

Wysoką dyspozycję w kwalifikacjach German Open zaprezentował powracający po kontuzji Jakub Dyjas. Medalista ubiegłorocznych mistrzostw Europy wygrał cztery pojedynki i już jutro zagra w 1/16 finału turnieju. Pozostali Polacy pożegnali się już z rozgrywaną w Magdeburgu imprezą.

Jakub Dyjas udanie rozpoczął powrót do rywalizacji ze światową czołówka. Najlepszy polski pingpongista ostatnich lat w świetnym stylu przebrnął kwalifikacje do turnieju głównego. Na początek zmagań pokonał w fazie grupowej Portorykańczyka Daniela Gonzaleza 4:0 i Słowaka Lubomira Pisteja 4:1. Po gładkim otwarciu przyszedł czas na pojedynek z niezwykle utalentowanym reprezentantem Hongkongu Ho Kwan Kitem. Spotkanie lepiej zaczął Kwan, który po wyrównanej końcówce zdołał wygrać partię otwarcia. Dyjas jednak błyskawicznie odpowiedział dwoma zdecydowanie wygranymi setami. Rywal Polaka nie poddawał się i zdołał jeszcze doprowadzić do remisu, ale tylko na tyle było go dzisiaj stać. Nasz reprezentant ponownie wygrał dwie partie pod rząd i był już o krok od turnieju głównego rozgrywanej w Magdeburugu imprezy. Ten krok wykonał w pojedynku z Brazylijczykiem Hugo Calderano. Polak mimo, że nie był faworytem ponownie pokazał olbrzymie umiejętności i zdeklasował przeciwnika, tracąc przy tym tylko jednego seta. Dzięki tym zwycięstwom Dyjas zagra jutro w 1/16 finału z reprezentantem Korei Południowej Lee Sangsu.

O wiele gorzej zaprezentowali się pozostali biało-czerwoni. Natalia Partyka, Natalia Bajor oraz Patryk Zatówka pożegnali się z zawodami już po fazie grupowej eliminacji. Co gorsze naszym reprezentantkom nawet nie udało się odnieść pojedynczego zwycięstwa. Partyka najpierw doznała porażki z Huang Yu-Wen z Tajwanu 2:4, a w drugim spotkaniu przegrała z Jiang Huajun z Hongkongu aż 1:4. Jeszcze gorzej poszło Bajor, która nie zdołała wygrać nawet jednego seta w meczach z innymi Azjatkami – Cheng Hsien-Tzu z Tajwanu oraz Tie Yana z Honkongu. Jedyne zwycięstwo odniósł za to Patryk Zatówka. Młody Polak sprawił sporą niespodziankę, pokonując Japończyka Sakai 4:2. Niestety kolejny rywal – Chińczyk Zhou Yu pozbawił go nadziei na awans do turnieju głównego.

Jutro do rywalizacji włączą się największe gwiazdy światowego tenisa stołowego. Z nr 1 rozstawieni zostali Chińczyk Zhendong Fan oraz jego rodaczka Yuling Zhu.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password