Tenis stołowy – Hungarian Open: Debel gra dalej

Po pierwszym dniu turnieju głównego należącego do cyklu World Tour pingpongowego turnieju Hungarian Open w grze z polskich reprezentantów pozostały jedynie Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska-Franc w deblu.

W turnieju głównym mieliśmy dwie nasze singlistki, obie niestety przegrały swoje mecze. Bliżej awansu była Natalia Partyka. Co prawda po trzech setach przegrywała z Austriaczką Sofią Polcanovą 0:3, ale kolejne trzy partie rozstrzygnęła na swoją korzyść, doprowadzając do remisu. W decydującym secie nasza paraolimpijska multimedalistka uzbierała sześć punktów, odpadając z turnieju. Srogie baty zebrała Li Qian od Chinki Xingtong Chen. Dość powiedzieć, że w pierwszych dwóch setach Polka uzbierała dziewięć punktów. Wynik ten podwoiła w czwartej partii, ale i tak odpadła z turnieju.

Radości z polskiej wygranej doczekaliśmy się w deblu pań. Natalia Grzybowska i Katarzyna Grzybowska-Franc pokonały Węgierki Dorę Madarasz i Szandrę Pergel, choć w pierwszym secie gospodynie turnieju okazały się lepsze po grze na przewagi. Jutro Polki zmierzą się z duetem z Hongkongu – Hoi Kam Doo i Ho Ching Lee.

Singiel kobiet
Li Qian – Xingtong Chen (Chiiny) 0:4 (-3, -4, -2, -9)
Natalia Partyka – Sofia Polcanova (Austria) 3:4 (-8, -5, -9, 11, 6, 8, -6)

Debel kobiet
Natalia Partyka/Katarzyna Grzybowska-Franc – Dora Madarasz/Szandra Pergel (Węgry) 3:1 (-11, 7, 6, 8)

 

Bartosz Szafran4869 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password