Tenis stołowy – Hungarian Open: Młodzi Chińczycy w natarciu

Na 1/4 finału swój udział w turnieju zakończyli ostatni zawodnicy z Europy. Najbliżej awansu do najlepszej czwórki był utalentowany Duńczyk Jonathan Groth, który w rywalizacji singlistów stoczył wyrównany pojedynek z Chińczykiem Liu Dingshuo.

Na początek dnia rozegrano mecze ćwierćfinałowe kobiet. W pierwszym spotkaniu Holenderka Li Jie przegrała 2:4 z reprezentantką Tajwanu Chen Szu-Yu. W identycznym stosunku swój mecz przegrała także Austriaczka Sofia Polcanova, dla której dwa sety wygrane z Chinką Chen Xingtong na pewno były sporym sukcesem. Grono półfinalistek uzupełniły kolejne z Chinek. Wang Mangyu sprawiła niespodziankę, pokonując po jednostronnym spotkaniu swoją rodaczkę Chen Meng 4:1, zaś Sun Yingsha okazała się lepsza od rozstawionej z nr 2 Lee Ho Ching z Hongkongu.

Następnie do rywalizacji przystąpili singliści. Klasę po raz kolejny potwierdził Fan Zhendong, który zdeklasował Szweda Karlssona 4:1. Najbardziej interesujący przebieg miał mecz Chińczyka Liu Dingshuo oraz Duńczyka Jonathana Grotha. Azjata prowadził już w meczu 3:1 i pewnie zmierzał po awans do najlepszej czwórki turnieju, kiedy to Duńczyk wygrał dwie partie z rzędu po zaciętych końcówkach, doprowadzając tym samym do decydującej partii. W niej górą okazał się jednak Dingshuo, który wygrał tę odsłonę 11:2. Z turniejem pożegnał się także ostatni z reprezentantów Starego Kontynentu. Niemiec Patrik Franziska nieoczekiwanie przegrał z Brazylijczykiem Hugo Calderano 2:4. Najbardziej jednostronnym meczem tej fazy imprezy było azjatyckie starcie. Jeden z faworytów do zwycięstwa w tegorocznym Hungarian Open – Chińczyk Wang Chuqin nie dał najmniejszych szans Chien Chien-Anowi z Tajwanu, nie oddając mu nawet pojedynczego seta.

W sesji wieczornej rozegrano mecze półfinałowe turnieju. Wśród singlistek awans do finału wywalczyły Chinki Wang Mangyu i Sun Yingsha. Pierwsza z nich pokonała po niezwykle wyrównanym pojedynku Xingtong 4:3 (aż cztery sety zostały rozstrzygnięte po grze na przewagi), zaś Yingsha pokazała wyższość nad Chen Szu-Yu z Tajwanu.

Awans do finału w rywalizacji singlistów, co z pewnością nikogo nie dziwi, również wywalczyli Chińczycy. Fan Zhendong pewnie pokonał Brazylijczyka Calderano 4:1. Większy wysiłek w awans do ostatniego meczu turnieju musiał włożyć Wang Chuqin. Jego mecz z Liu Dingshuo trzymał w napięciu praktycznie do samego końca. Pierwsze cztery sety zawodnicy wygrywali na zmianę. Kluczowe znaczenie dla losów awansu miała piąta partia. W niej górą był Chuqin, który wygrał 15:13. Kilka minut później dołożył brakującego seta, dzięki czemu zagra jutro w wielkim finale. Dla siedemnastolatka jest to największe osiągnięcie na arenie międzynarodowej.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password