Tenis stołowy – Hungarian Open: Porażki Polek i zwycięstwo Dyjasa

Po udanych występach w kwalifikacjach, polscy tenisiści stołowi ponieśli porażki w turnieju z cyklu World Tour w Budapeszcie. Z tej tendencji wyłamał się jedynie nasz medalista ubiegłorocznych mistrzostw Europy Jakub Dyjas, który po zaciętym pojedynku pokonał Alvaro Roblesa z Hiszpanii.

Natalia Bajor oraz Białorusinka  Daria Trigolos po łatwo przebrniętych eliminacjach, przegrały w pierwszej rundzie debla z Matildą Ekholm ze Szwecji oraz reprezentantką gospodarzy Georginą Potą. Polce i Białorusince ciężko było nawiązać wyrównaną walkę i w efekcie gładko przegrały cały mecz 3:0.

Los Natalii Bajor podzieliły jej koleżanki z reprezentacji startujące w rywalizacji indywidualnej. Magdalena Sikorska walczyła z mongolską zawodniczką Xiaoxin Yang, jednak Polka wyrównaną walkę nawiązała tylko w dwóch setach. Druga z naszych zawodniczek Klaudia Kusińska mierzyła się z dużo bardziej doświadczoną oraz utytułowaną Wiktorią Pawłowicz. Białorusinka od początku przejęła inicjatywę w meczu i nie pozwoliła Polce ugrać nawet seta.

Jedyny nasz przedstawiciel w turnieju mężczyzn Jakub Dyjas, prezentował się dziś zarówno w singlu, jak i deblu. Najpierw po wyrównanej walce Polak oraz Joao Geraldo z Portugalii przegrali z belgijskim duetem Devos/Nuytinck, a następnie po kolejnym zaciętym pojedynku Dyjas pokonał Hiszpana Alvaro Roblesa.
Kolejnym rywalem Polaka będzie niezwykle doświadczony Vladimir Samsonow.

Turniej kobiet:
Magdalena Sikorska – Xiaoxin Yang (Mongolia) 1:4 (10:12, 5:11, 5:11, 11:8, 5:11)
Klaudia Kusińska – Wiktoria Pawłowicz (Białoruś) 0:4 (11:13, 7:11, 7:11 9:11)

Turniej mężczyzn:
Jakub Dyjas – Alvaro Robles (Hiszpania) 4:3 (11:5, 9:11, 11:6, 11:9, 4:11, 6:11, 11:8)

Turniej debla kobiet:
Bajor/ Trigolos (Białoruś) – Ekholm/Pota (Szwecja,Węgry) 0:3 (9:11, 8:11, 4:11)

Turniej debla mężczyzn:
Dyjas/Geraldo (Portugalia) – Devos/Nuytinck (Belgia) 2:3 (3:11, 11:7, 6:11, 11:9, 4:11)