Tenis stołowy – Hungarian Open: Turniej w Budapeszcie już bez Polaków

Jakub Dyjas przegrał w drugiej rundzie gry pojedynczej mężczyzn podczas turnieju z cyklu World Tour w Budapeszcie. Polak uległ utytułowanemu Władimirowi Samsonowowi z Białorusi 1:4.

Ostatnim reprezentantem Polski, który pozostał w turnieju Hungarian Open był Jakub Dyjas. W meczu drugiej rundy singla mężczyzn Polak mierzył się z bardzo doświadczonym i utytułowanym Białorusinem Władimirem Samsonowem. Od początku meczu inicjatywę przejął Białorusin, który nie pozwolił Jakubowi Dyjasowi narzucić własnego stylu gry i w konsekwencji łatwo wygrał pierwszego seta, oddając naszemu reprezentantowi zaledwie pięć punktów. W drugim secie role się odwróciły i to Polak dominował, wyrównując stan meczu na 1:1. Niestety kolejne trzy partie miały dokładnie taki sam przebieg jak set pierwszy i zakończyły się takim samym stosunkiem 5:11, a cały mecz zwycięstwem Samsonowa 1:4.
W kolejnej rundzie rywalem Białorusina będzie Kun Shang z Chin.

Polak na Węgrzech występował również w deblu w parze z Portugalczykiem Joao Gerlado, jednak przegrali w pierwszej rundzie z belgijskim duetem Devos/Nuytinck 2:3.