Tenis stołowy – Hungarian Open: Tylko panie przebrnęły eliminacje

Pierwszy w tym roku turniej World Tour rozpoczął się na Węgrzech. Eliminacyjne gęste sito udało się przebrnąć jedynie Polkom: Natalii Partyce, Li Qian oraz deblowi Partyka-Katarzyna Grzybowska-Franc. 

Najbliższy awansu do turnieju głównego był Jakub Dyjas, który wygrał swoją grupę, a następnie, w pierwszej rundzie eliminacji bezpośrednich 4:3 pokonał Francuza Alexandre Robinota. Jednak w decydującym meczu 3:4 przegrał z Kazachem Krillem Gerasimienko. Pozostali nasi singliści zakończyli rywalizację na fazie grupowej – mowa tu o Marku Badowskim, Patryku Zatówce i  Tomaszu Kotowskim.

Bez problemu do turnieju głównego awansowała za to Li Qian. Najpierw wygrałą dwa mecze w grupie, potem w pierwszej rundzie eliminacji bezpośrednich miała wolny los, w drugiej 4:0 pokonała Włoszkę Giorgię Piccolin. Natalia Partyka także okazała się najlepsza w swojej grupie. także miała wolny los w pierwszej rundzie, a w drugiej, raczej niespodziewanie pokonała Tajwankę Chia Chih Lin. Katarzyna Grzybowska-Franc wygrała swoją grupę, ale poległa w pierwszej rundzie fazy pucharowej z Ye Lin z Singapuru. W fazie grupowej odpadły Kinga Stefańska i Natalia Bajor.

Przez eliminacje przebrnął debel Natalia Partyka z Katarzyną Grzybowską-Franc. Odpadli natomiast Klaudia Kusińska z Natalią Bajor oraz Patryk Zatówka z Markiem Badowskim i Jakub Dyjas z Hiszpanem Alvaro Roblesem.

 

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password