Tenis stołowy, ME: Austriaczki lepsze, Polki 8.

tenis stołowy me_320x214Podczas ostatniego dnia turnieju drużynowego Mistrzostw Europy w tenisie stołowym nasze zawodniczki minimalnie uległy Austriaczkom. Porażka z gospodyniami turnieju sprawiła, że Polki zostały ostatecznie sklasyfikowane na ósmej pozycji. Jest to niewielki regres w porównaniu z poprzednim czempionatem Starego Kontynentu, na którym nasza ekipa była szósta.

Dwa lata temu w Gdańsku (wtedy po raz ostatni odbywał się turniej drużynowy) Austriaczki nie miały nawet swojej reprezentacji. Teraz osiągnęły spory sukces, już w 1/8 finału eliminując obrończynie tytułu, Holenderki. W kolejnej rundzie były jednak bezradne wobec Niemek, a wczoraj uległy Białorusinkom. To spowodowało, że dziś zmierzyły się z naszymi tenisistkami stołowymi w spotkaniu o siódme miejsce.

Pojedynek rozpoczęły Katarzyna Grzybowska (158. zawodniczka rankingu ITTF) i Amelie Solja (50.). Pierwszego seta wygrała Polka, ale trzy kolejne trafiły na konto jej rywalki, która w 2008 roku zdobywała tytuł wicemistrzyni świata juniorek. Kolejne starcie również nie ułożyło się po naszej myśli. Natalia Partyka (81.) źle rozpoczęła mecz z Sofią Polcanovą (133.). Przebudziła się w trzecim secie, doprowadziła do remisu 2:2, ale w decydującej partii lepsza była Austriaczka.

Sygnał do ataku dała Kinga Stefańska (176.), która w Schwechat prezentuje się naprawdę bardzo dobrze. Bez najmniejszych problemów ograła znacznie niżej klasyfikowaną Karoline Mischek (585.). W kolejnym pojedynku niespodziankę sprawiła Partyka, która wygrała z Solją 3:2. W decydującym starciu zmierzyły się ze sobą Grzybowska i Sofia Polcanova. Polka prowadziła już 2:1 w setach, ale dwie ostatnie partie wygrała wyżej notowana zawodniczka gospodarzy, zapewniając Austrii końcowy triumf.

Polska – Austria   2:3
Katarzyna Grzybowska – Amelie Solja   1:3 (11:6, 11:13, 12:14, 5:11)
Natalia Partyka – Sofia Polcanova   2:3 (6:11, 5:11, 11:5, 11:5, 8:11)
Kinga Stefańska – Karoline Mischek   3:0 (11:7, 11:8, 11:4)
Natalia Partyka – Amelie Solja   3:2 (11:8, 9:11, 12:14, 11:6, 11:5)
Katarzyna Grzybowska – Sofia Polcanova   2:3 (6:11, 11:9, 11:9, 9:11, 9:11)