Tenis stołowy, ME: Niemiecka dominacja potwierdzona

tenis stołowy me_320x214Mistrzostwa Europy w Schwechat były prawdziwym pokazem siły niemieckiego tenisa stołowego. Zawodnikom zza naszej zachodniej granicy nie przeszkodziło to, że po raz pierwszy w swojej karierze z udziału w czempionacie Starego Kontynentu zrezygnował znakomity Timo Boll. W poniedziałek zapewnili sobie triumf w obu turniejach drużynowych, a dziś do swojej kolekcji dołożyli kolejne medale.

Łącznie zdobyli ich w austriackiej miejscowości osiem (cztery złote, dwa srebrne i dwa brązowe), bardzo pewnie wyrywając klasyfikację medalową. W kobiecym deblu Niemki triumfowały po raz ostatni jeszcze w XX wieku (w 1998 roku w Paryżu zwyciężała para Struse/Schall). Dziś wreszcie ten sukces udało się powtórzyć. Co więcej, w finale spotkały się dwie pary złożone tylko i wyłącznie z zawodniczek naszych zachodnich sąsiadów. W pojedynku o złoto lepsze okazały się Petrissa Solja i Sabine Winter, które 4:2 pokonały Zhenqi Barthel i Xiaonę Shan.

Ta ostatnia wywalczyła również drugi srebrny medal, przegrywając w finale w grze pojedynczej z reprezentującą Szwecję Fen Li. Natomiast w walce o triumf w singlu mężczyzn doszło do starcia gigantów. Zmierzyli się ze sobą dwaj najwyżej rozstawieni i najlepsi obecnie zawodnicy na Starym Kontynencie: Dimitrij Ovtcharov z Niemiec i Vladimir Samsonov z Białorusi. Pojedynek był zaskakująco jednostronny, Ovtcharov nie oddał w nim swojemu rywalowi nawet seta.

Wyniki:
Finał gry pojedynczej mężczyzn:
Dimitrij Ovtcharov (Niemcy) – Vladimir Samsonov (Białoruś)   4:0 (11:4, 11:7, 12:10, 11:8)

Finał gry pojedynczej kobiet:
Fen Li (Szwecja) – Xiaona Shan (Niemcy)   4:2 (9:11, 11:4, 11:5, 10:12, 11:9, 11:6)

Finał gry podwójnej kobiet:
Petrissa Solja/Sabine Winter (Niemcy) – Zhenqi Barthel/Xiaona Shan (Niemcy)   4:2 (10:12, 9:11, 11:4, 12:10, 11:9, 11:6)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password