Tenis stołowy, ME: Polacy słabsi od Austriaków

ping pongPolscy tenisiści stołowi przegrali dziś z Austrią 1:3 i będą jutro walczyć jedynie o jedenastą pozycję na drużynowych Mistrzostwach Europy w Schwechat. Jedyny punkt dla naszej ekipy zdobył Wang Zeng Yi, który niespodziewanie pokonał Roberta Gardosa.

Od tego pojedynku rozpoczęło się całe spotkanie z Austriakami. Wandżi zaprezentował się znakomicie i ograł jednego z najlepszych deblistów w Europie, Mistrza Starego Kontynentu w grze podwójnej z ubiegłego roku, Roberta Gardosa, który w rankingu ITTF jest sklasyfikowany na 34. miejscu. Polak przegrywał już w setach 1:2, ale ostatnie dwie partie rozegrał koncertowo.

W kolejnych starciach lepsi byli już jednak faworyzowani rywale, którzy mieli pecha w losowaniu, już w 1/8 finału trafiając na zawsze mocnych Niemców. Najpierw Stefan Fegerl pokonał Daniela Góraka, a później Weixing Chen oddał tylko jednego seta Pawłowi Fertikowskiemu. W meczu ostatniej szansy dla biało-czerwonych Górak dzielnie walczył z Gardosem, ale ostatecznie to utytułowany rywal przypieczętował wygraną Austriaków.

W pojedynku o złoto Mistrzostw Europy zmierzą się jutro Niemcy (którzy nie stracili jeszcze do tej pory choćby jednego punktu), a także największa sensacja turnieju – Grecja. Zawodnicy z Półwyspu Bałkańskiego dziś niespodziewanie ograli Białorusinów 3:2, choć przegrywali już 0:2!

Polska – Austria   1:3
Wang Zeng Yi – Robert Gardos   3:2 (14:16, 11:8, 4:11, 11:5, 11:7)
Daniel Górak – Stefan Fegerl   1:3 (9:11, 11:9, 3:11, 7:11)
Paweł Fertikowski – Weixing Chen   1:3 (7:11, 7:11, 11:7, 4:11)
Daniel Górak – Robert Gardos   2:3 (9:11, 11:7, 7:11, 11:4, 5:11)