Tenis stołowy – ME: Polscy tenisiści stołowi z medalami Mistrzostw Europy!


Polscy tenisiści stołowi nie zwalniają tempa podczas Mistrzostw Europy w Budapeszcie. Jakub Dyjas awansując do półfinału gry pojedynczej zagwarantował sobie co najmniej brąz, natomiast w grze podwójnej wraz z Danielem Górakiem awansowali do finału, gdzie jutro powalczą o złoto.

Singiel mężczyzn

Jakub Dyjas, uskrzydlony wczorajszym zwycięstwem nad głównym faworytem do złota Dmitrijem Ovtcharovem, nie zwalnia tempa. Jego kolejnym rywalem był mistrz Europy w mikście Joao Monteiro. Pierwsze trzy partie to popisowa gra Polaka. Czwarty set padł natomiast łupem Portugalczyka, jednak była to jedyna odpowiedź, na jaką pozwolił mu Dyjas, który wygrał piąty set a tym samym cały mecz 4:1.

W walce o półfinał, 21-letni Polak mierzył się z Ukraińcem Kou Lei. Mogliśmy lekko drżeć o formę Jakuba Dyjasa, dla którego był to już czwarty mecz dzisiejszego dnia, jednak Polak pokazał, że nie zamierza łatwo oddać inicjatywy rywalowi. Lepiej w mecz wszedł Ukrainiec, który wygra pierwszą partię, jednak dalsza część meczu, to koncertowa gra Polaka, który nie dał szans rywalowi wygrywając w świetnym stylu cztery kolejne partie. W półfinale rywalem Dyjasa będzie Emmanuel Lebesson z Francji, który wygrał a Marcosem Freitasem z Portugalii.

Niestety w ślady Dyjasa nie poszedł drugi z Polaków, Daniel Górak. Polak świetnie rozpoczął rywalizację z Finem Benedekiem Olahem od wysokiego zwycięstwa, jednak kolejne trzy odsłony to popis Fina. Górak odpowiedział zwycięstwem w piątym secie, jednak to Olah wygrał następną partie i to on zwyciężył gwarantując sobie awans do ćwierćfinału.

Jakub Dyjas – Joao Montero (Portugalia)  4:1 (11:8, 11:7, 11:5, 9:11, 11:5)
Jakub Dyjas – Kou Lei (Ukraina) 4:1 (6:11,11:4,11:9,11:6,11:7)
Daniel Górak – Benedek Olah (Finlandia) 2:4 (11:3, 5:11, 6:11, 9:11, 11:8, 6:11)

Debel mężczyzn

Bardzo dobrze zmagania w dzisiejszym dniu rozpoczęli Jakub Dyjas i Daniel Górak.
Polscy tenisiści pewnie wygrali pierwsze dwa sety i widać było, że kontrolują mecz i pewnie zmierzają po zwycięstwo. Trzecia partia rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia Rosjan, jednak po udanym pościgu to Polacy zanotowali na swoim koncie kolejnego seta. Czwarta partia była już tylko formalnością i Polacy zwyciężyli 4:0, gwarantując sobie co najmniej brązowy medal.

W walce o finał rywalami Polaków byli Portugalczycy Tiago Apolonia i Joao Geraldo, którzy w poprzedniej rundzie również 4:0 pokonali swoich rywali, więc spodziewaliśmy się wyrównanej walki. Pierwsze dwie partie, po zaciętej walce zwyciężyli Polacy, natomiast kolejne dwa sety padły łupem Portugalczyków, którzy wyrównali stan meczu na 2:2. Wojnę nerwów lepiej wytrzymali Polacy i to oni zwyciężyli 4:2 awansując do finału. W walce o złoto polscy tenisiści zmierzą się z niemiecko-duńską parą Franziska/Groth.

Jakub Dyjas/Daniel Górak – Aleksiej Liwencov/ Michaił Paikow (Rosja) 4:0 (11:9, 11:9, 11:7, 11:9)
Jakub Dyjas/Daniel Górak – Tiago Apolonia/Joao Geraldo (Portugalia) 4:2 (11:9, 12:10, 9:11, 7:11, 11:6, 11:9)Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password