Tenis stołowy, ME: Rosjanki zbyt mocne

ping pongPolskie tenisistki stołowe nie dały rady pokonać Rosjanek w pojedynku ćwierćfinałowym turnieju drużynowego Mistrzostw Europy w Schwechat. Nasze zawodniczki uległy Sbornej 1:3, a jedyny punkt dla polskiej ekipy wywalczyła Kinga Stefańska. Tym samym reprezentantkom naszego kraju pozostała walka o piątą pozycję w zawodach.

Dzisiejszy pojedynek rozpoczął się dla Polek nie najlepiej. W pierwszym spotkaniu Natalia Partyka gładko uległa sklasyfikowanej niżej w rankingu Polinie Michajłowej 0:3 (6:11, 5:11, 7:11). Dużo więcej emocji dostarczył mecz Katarzyny Grzybowskiej (158. zawodniczka na świecie) z Anną Tichomirową (76.). Pierwszego seta zaskakująco łatwo wygrała nasza tenisistka stołowa, oddając swojej rywalce tylko cztery punkty. W drugim również długo prowadziła, ale ostatecznie to Rosjanka zdobyła punkt przy czwartej piłce setowej i wyrównała stan meczu. W kolejnej odsłonie znów górą była Polka. Kiedy w czwartym secie Grzybowska objęła prowadzenie 6:2, wydawało się, że pierwszy punkt dla naszego zespołu jest już na wyciągnięcie ręki. Wtedy jednak serię wygranych akcji zaliczyła Tichomirowa i zwyciężyła 11:9, podobnie jak w decydującej partii.

Sytuacja Polek zrobiła się bardzo trudna, ale sprawy w swoje ręce wzięła Kinga Stefańska, będąca w Austrii w niezłej dyspozycji. Sklasyfikowanej na 98. miejscu w rankingu ITTF Janie Noskowej nie oddała nawet seta, przegrywając łącznie tylko 22 akcje. Niestety, w kolejnym spotkaniu Tichomirowej nie zatrzymała Partyka i cały pojedynek nasze zawodniczki przegrały 1:3.

Jutro o 14:00 Polki zagrają w spotkaniu o miejsca 5-8. Ich rywalkami będą Węgierki, które w dzisiejszym ćwierćfinale uległy Rumunkom.

Polska – Rosja   1:3
Natalia Partyka – Polina Michajłowa   0:3 (6:11, 5:11, 7:11)
Katarzyna Grzybowska – Anna Tichomirowa   2:3 (11:4, 14:16, 12:10, 9:11, 9:11)
Kinga Stefańska – Jana Noskowa   3:0 (12:10, 11:3, 11:9)
Natalia Partyka – Anna Tichomirowa   0:3 (3:11, 10:12, 10:12)