Tenis stołowy – ME U21: Trzy medale Polaków!

W Miśku zakończyły się mistrzostwa Europy U 21 w tenisie stołowy. Świetnie spisała się w nich Natalia Bajor, zdobywając złoto w deblu  z Ukrainką Solomiya Brateyko oraz brąz w singlu. Srebrny medal dorzucił męski debel Patryk Zatówka – Marek Badowski. 

Z dwoma medalami wraca z Mińska Natalia Bajor. Ten najcenniejszy wywalczyła wraz z Ukrainką Solomiya Brateyko w deblu. Para ta przeszła przez turniej jak burza, w pierwszych trzech rundach nie tracąc nawet seta – w pokonanym polu zostały pary Shcherbatykh/Zaharia i Srebjak/Pavlovic (w pierwszej był wolny los). Najtrudniejszy pojedynek czekał ukraińsko-polski duet w półfinale. Rumunki Adina Diaconu i Andreea Dragoman prowadziły już 2:1, jednak Natalia i Solomiya wygrały kolejne dwie partie i weszły do wielkiego finału. A w nim Polka i Ukrainka bez straty seta pokonały debel belgijski – Lisę Lung i Margo Degraef.

Bajor do złota w deblu dorzuciła brąz w singlu. W pierwszej rundzie pokonała Rumunkę Andreeę Dragoman 4:1, a w drugiej Ozge Yilmaz z Tiurcji 4:2 i zapewniła sobie podium mistrzostw. W półfinale przegrała 2:4 z Rosjanką Valerią Shcherbatykh. Finał był wewnętrzną sprawą rosyjską, Pogromczynię Bajor pokonała w nim Mariia Tailakova. W turnieju głównym mieliśmy jeszcze Annę Węgrzyn, która jednak po wygranej z Marketą Sevcikovą w ćwierćfinale przegrała z Anastasią Kolish z Rosji. W eliminacjach przepadła Natalia Ślązak.

Doskonale spisali się w Mińsku Marek Badowski i Patryk Zatówka. Rozstawieni z jedynką Polacy mieli wolny los w pierwszej rundzie. W kolejnej pokonali Niemców Nilsa Hohmeiera i Tobiasa Hipplera 3:0. W ćwierćfinale stoczyli zacięty, ale zwycięski bój z Węgrem Bence Majorosem i Andersem Lindem z Danii. Polacy przegrywali już 1:2, by dwa kolejne sety wygrać do 7 i zapewnić sobie co najmniej brązowy medal. W dzisiejszym półfinale rozprawili się z czesko – niemieckim dutem Tomas Polansky/Dennis Klein, tracąc w tym meczu jednego seta. W wielkim finale lepsi od Polaków okazali się Turcy Ibrahim Gunduz i Abdullah Yigenler. Srebrny medal i tak jest pięknym sukcesem naszego debla. Blisko półfinału był grający w parze z Słowakiem Samuelem Kaluznym Tomasz Badowski. Para ta przegrała dopiero w ćwierćfinale z przyszłymi mistrzami Europy.

W singlu panów bezkonkurencyjny okazał się Tomas Polansky. W finale Czech pokonał 4:3 Rumuna Cristiana Pleteę. W turnieju głównym mieliśmy dwóch Polaków, obaj jednak przegrali w pierwszej rundzie – Marek Badowski ze Słoweńcem Darko Jorgicem, a Patryk Zatówka z Grekiem Ioannisem Sidirpoulosem. W eliminacjach odpadł natomiast Tomasz Kotowski.

Bartosz Szafran4873 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password