Tenis stołowy, ME: Wandżi na medal!

tenis stołowy me_320x214Z austriackiego Schwechat nie wrócimy z pustymi rękami! Wang Zeng Yi, w parze z zawodnikiem grającym w barwach Chorwacji, Ruiwu Tanem, wywalczył dziś awans do półfinału turnieju deblowego Mistrzostw Europy w tenisie stołowym i tym samym zapewnił sobie przynajmniej brązowy medal! Pojedynek półfinałowy polsko-chorwacka para rozegra jeszcze dziś.

Spotkanie ćwierćfinałowe z serbskim duetem Marko Jevtovic/Zolt Pete nie rozpoczęło się dla Wandżiego i jego partnera najlepiej. W inauguracyjnej partii do stanu 5:5 trwała wyrównana walka, ale później sześć punktów z rzędu zdobyli zawodnicy, którzy musieli się przedzierać przez kwalifikacje. Tym samym Wang Zeng Yi i Ruiwu Tan stracili pierwszego seta w turnieju. Podrażniło ich to na tyle, że w kolejnych czterech odsłonach nie pozostawili swoim rywalom najmniejszych złudzeń, wygrywając je do 6, 2, 6 i 5.

Jeszcze dziś, o godzinie 16:00, polsko-chorwacki debel zagra w półfinale z zawodnikami z Portugalii: Tiago Apolonią i Joao Monteiro, którzy rano wygrali 4:1 z tenisistami stołowymi z Turcji: Ahmetem Li i Borą Vangiem.

gra podwójna mężczyzn:
1/4 finału:
Wang Zeng Yi (Polska)/Ruiwu Tan (Chorwacja) – Marko Jevtovic/Zolt Pete (Serbia)   4:1 (5:11, 11:6, 11:2, 11:6, 11:5)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password