Tenis stołowy – MEJ: Słaby początek turniejów drużynowych

Portugalskie Giumares jest gospodarzem tegorocznych mistrzostw Europy juniorów i kadetów w tenisie stołowym. Zaczęły się one od turniejów drużynowych. W pierwszym dniu cztery polskie drużyny spisały się raczej słabo.

Wszystkie cztery nasze drużyny znalazły się w gronie walczących o miejsca 1-16. Liczyliśmy na dobrą grę, nawet na medale, jednak po dwóch pierwszych kolejkach (w każdej grupie są cztery drużyny grające systemem każdy z każdym) nasze oczekiwania trzeba było mocno zweryfikować. Dla wyjaśnienia do fazy pucharowej bezpośrednio awansują drużyny z pierwszych dwóch miejsc w grupie, pozostałe walczą w dwufazowych „barażach” z najlepszymi drużynami walczącymi o miejsca powyżej 17.

Jako pierwsze do gry przystąpiły kadetki. Niestety nie była to udana inauguracja. Młode Polki w pierwszym meczu grupowym 0:3 uległy Turczynkom. Co gorsza, w żadnym z trzech pojedynków nie udało im się wygrać choćby jednego seta. Niestety wyższość zawodniczek z Turcji była jednoznaczna. W drugim meczu było ciut lepiej, ale i tak był to mecz przegrany – z Białorusią 1:3. Jedyny punkt wywalczyła Kamila Gryko. Polki w tabeli grupy B zajmują czwarte miejsce i jutro zagrają z Francuzkami, liderkami i faworytkami. Szanse na bezpośredni awans do 1/8 finału są minimalne.

Zdecydowanie lepiej poradzili sobie w pierwszym meczu kadeci Maciej Kubik i Samuel Kulczycki. W pierwszym meczu grupowym pokonali Duńczyków 3:0 nie tracąc seta. Jednak kompletu wygranych w pierwszym dniu nie odnotowali. W drugim meczu przegrali po bardzo wyrównanym z Węgrami 1:3 (aż trzy pojedynki rozstrzygnęły się dopiero w piątych setach) i bardzo skomplikowali sobie sytuację w grupie. By nie znaleźć się w „barażach” musza jutro pokonać Szwedów.

Juniorki w pierwszym meczu uległy 0:3 Serbkom. Niestety siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn wraz z Agatą Zakrzewską w tym meczu nie ugrały nawet punktu, zwyciężając tylko w jednym secie. Humory poprawiły sobie nasze juniorki wieczornym meczem z Turczynkami. Do stołu prócz Anny Węgrzyn wyszły Julia Ślązak i Julia Szymczak i zanotowały komplet wygranych, nie oddając rywalkom nawet jednego punktu. Polki mogą wejść do fazy pucharowej bez „baraży”, ale muszą jutro pokonać Niemki.

Juniorzy zaczęli turniej od porażki z Francją. Mecz zaczął się dobrze, od wygranej Artura Greli, ale kolejne trzy gry Francuzi zapisali na swoim koncie, choć jeszcze w drugim spotkaniu Konrad Nalepa był bliski wygranej. Niestety nie było także wygranej w bardzo wyrównanym meczu ze Słowenią. Polacy wygrywali mecze z Tilenem Cvetko, pozostali rywale okazywali się lepsi. Wygląda na to, że by walczyć w fazie pucharowej o medale trzeba będzie grać dodatkowe mecze. Na zakończenie rundy grupowej zagramy z Anglią, która dziś zanotowała dwie wygrane.

Kadetki – faza grupowa

Polska – Turcja 0:3
Zuzanna Gaworska – Ozge Yilmaz 0:3 (-7, -6, -4)
Kamila Gryko – Ece Harac 0:3 (-7, -5, -3)
Kamila Gryko/Katarzyna Królikowska – Ece Harac/Ozge Yilmaz 0:3 (-7, -6, -8)

Polska – Białoruś 1:3
Kamila Gryko – Ulyana Aklhouskaya 3:2 (-5, -8, 4, 10, 6)
Katarzyna Królikowska – Darya Kisel 1:3 (-8, 9, -1, -8)
Kamila Gryko/Katarzyna Królikowska – Ulyana Aklhouskaya /Darya Kisel 0:3 (-9, -8, -9)
Kamila Gryko – Darya Kisel 0:3 (-13, -8, -6)

Kadeci – faza grupowa

Polska – Dania 3:0
Maciej Kubik – Cristian Hold 3;0 (7, 10, 5)
Samuel Kulczycki – Anders Sorensen 3:0 (9, 4, 7)
Maciej Kubik/Samuel Kulczycki – Cristian Hold/Anders Sorensen (3:0 (6, 7, 4)

Polska – Węgry 1:3
Maciej Kubik – Csaba Andras 2:3 (6, -5, 9, -6, -8)
Samuel Kulczycyki – Oliver Both 3:2 (6, 10, -9, -7, 3)
Maciej Kubik/Samuel Kulczycyki – Csaba Andras/Oliver Both 0:3 (-6, -8, -5)
Samuel Kulczycyki – Csaba Andras 2:3 (-7, 10, -9, 12, -5)

Juniorki – faza grupowa

Polska – Serbia 0:3
Katarzyna Węgrzyn – Sabina Surjan 0:3 (-8, -4, -7)
Anna Węgrzyn – Izabela Lupulescu 1:3 (-5, -7, 5, -7)
Agata Zakrzewska – Tijana Jokic 0:3 (-5, -7, -7)

Polska – Turcja 3:0
Anna Węgrzyn – Betul Kahraman 3:1 (6, -8, 9, 8)
Julia Ślązak – Simay Kulakceken 3:2 (6, -8, 8, -9, 9)
Julia Szymczak – Aybuke Oner 3:2 (7, 8, -15, -8, 9)

Juniorzy – faza grupowa

Polska – Francja 1:3
Artur Grela – Irvin Bertrand 3:1 (-10, 7, 4, 9)
Kamil Nalepa – Jules Rolland 2:3 (-8, 7, -5, 8, -6)
Jan Zandecki – Bastien Rembert 0:3 (-5, -6, -5)
Kamil Nalepa – Irvin Bertrand  0:3 (4, 7, 3)

Polska – Słowenia 2:3
Kamil Nalepa – Peter Hribar 1:3 (9, -8, -6, -8)
Artur Grela – Tilen Cvetko 3:1 (9, 10, -7, 9)
Jan Zandecki – Luka Norcic 0:3 (-9, -11, -15)
Kamil Nalepa – Tilen Cvetko 3:0 (7, 8, 4)
Artur Grela – Peter Hribar 1:3 (-9, 7, -9, -5)

Bartosz Szafran4747 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>