Tenis stołowy – MEKiJ: Polacy bez medalu w rywalizacji drużynowej

Niezbyt udanie zakończył się kolejny dzień mistrzostw Europy kadetów i juniorów rozgrywanych w portugalskim Guimarães. W meczach o awans do najlepszej „czwórki” turnieju drużynowego porażki poniosły juniorki oraz kadeci.

Po ciężkim wczorajszym dniu, w którym polskie kadetki poniosły porażki w dwóch ciężkich meczach, dziś odniosły zwycięstwo po równie trudnym spotkaniu. W rywalizacji o dwudzieste pierwsze miejsce , Kamila Gryko i Katarzyna Królikowska zwyciężyły 3:2 z reprezentantkami Słowenii. Bardzo dobrze mecz rozpoczęła Gryko, która bez straty seta pokonała Tarę Kobetić, jednak kolejne dwa pojedynki padły łupem rywalek. Na szczęście Polki wróciły na właściwe tory i zwyciężyły w pojedynkach singlowych. W kolejnym meczu Polki zmierzą się ze Szwedkami.

Bardzo blisko awansu do strefy medalowej byli nasi kadeci. W meczu, którego stawką był awans do najlepszej czwórki turnieju, Polacy ulegli Rosji, choć prowadzili już 2:0. Pierwsze dwa pojedynki singlowe to świetna gra naszych zawodników. Najpierw Samuel Kulczycki bez większych problemów pokonał Maksima Grebneva, a następnie jego sukces powtórzył Maciej Kubik, który swojego rywala pokonał w pięciu setach. Wtedy nastąpił kryzys w grze Polaków i niespodziewanie przegrali trzy kolejne pojedynki, przegrywając cały mecz 2:3.

Polacy powetowali sobie porażkę z Rosjanami w kolejnym meczu, w którym pokonali Portugalczyków 3:2. Najlepiej z „biało-czerwonych” spisał się Samuel Kulczycki, który zwyciężył w meczu deblowym i dwóch singlowych.

Po świetnym wczorajszym meczu z Francuzkami, dziś polskie juniorki poniosły porażkę z reprezentantkami Azerbejdżanu. W meczu o awans do strefy medalowej, Polki za sprawą Julii Szymczak zdołały ugrać zaledwie jeden punkt. Blisko zwycięstwa była również Anna Węgrzyn, która uległa Jing Ning po bardzo wyrównanym meczu, w którym aż trzy sety kończyły się walką na przewagi.

W meczu o miejsca od piątego do ósmego, Polki mierzyły się z Czeszkami. Niestety i w tym meczu rywalki okazały się znacznie lepsze od naszych zawodniczek. Mimo zaciętej i wyrównanej walki, nie zdołały wygrać żadnego pojedynku. Przeciwniczkami Polek w walce o miejsce siódme będą Słowenki.

Po wczorajszej porażce z Belgami, naszym juniorom pozostała już tylko walka o dziewiąte miejsce. Pierwszym krokiem w tą stronę był mecz z Chorwatami, w którym to Polacy okazali się lepsi, choć mecz był bardzo wyrównany. Jako pierwszy do stołu podszedł Kamil Nalepa, który po długi, pięciosetowym pojedynku pokonał Luke Martinka, wygrywając piątego seta na przewagi. Podobny przebieg miał mecz Artura Greli z Marko Vidackiem, który również zakończył się w piątym secie. Z tej tendencji wyłamał się Przemysław Walaszek, który zwyciężył 4:1.

Polacy niezbyt długo cieszyli się tym meczem, gdyż kilka godzin później w kolejnym pojedynku musieli uznać wyższość rówieśników z Anglii. Jedyny punkt dla Polski zdobył Kacper Petas.
W meczu o miejsce jedenaste Polacy zmierzą się z Węgrami.

KADETKI

POLSKA – SŁOWENIA 3:2
Kamila Gryko
– Tara Kobetic 3:0 (11:9, 11:6, 12:10)
Katarzyna Królikowska – Lea Paulin 0:3 (10:12, 8:11, 10:12)
Kamila Gryko, Katarzyna Królikowska – Lea Paulin, Tara Kobetic 1:3 (4:11, 7:11, 11:6, 9:11)
Kamila Gryko – Lea Paulin 3:1 (11:13, 11:9, 11:8, 11:8)
Katarzyna Królikowska – Tara Kobetic 3:1 (13:11, 7:11, 14:12, 11:5)

KADECI

POLSKA – ROSJA 2:3
Samuel Kulczycki – Maksim Grebnev 3:0 (11:6, 13:11, 11:8)
Maciej Kubik – Vladimir Sidorenko 3:1 (11:8, 9:11, 7:11, 11:7, 11:9)
Samuel Kulczycki, Maciej Kubik – Maksim Grebnev, Vladimir Sidorenko 1:3 (8:11, 12:10, 6:11, 5:11)
Samuel Kulczycki – Vladimir Sidorenko 1:3 (4:11, 11:9, 7:11, 9:11)
Maciej Kubik – Maxim Grebnev 2:3 (2:11, 11:6, 11:7, 10:12, 5:11)

POLSKA – PORTUGALIA 3:1
Samuel Kulczycki – David Bessa 3:1 (11:4, 6:11, 11:9, 11:40
Jakub Jankowski – Francisco Silva 2:3 (11:4, 8:11, 5:11, 13:11, 5:11)
Samuel Kulczycki, Maciej Kubik – Tiago Li, Goncalo Gomes 3:1 (7:11, 11:9, 13:11, 11:1)