Tenis stołowy – MŚ: Ma Long oraz Ning Ding i Liu Shiwen z tytułami

W Duesseldorfie zakończyły się dziś mistrzostwa świata w tenisie stołowym. Ostatnie tytuły wywalczyli Chińczycy – Ma Long w singlu mężczyzn oraz Ning Ding i Liu Shiwen w deblu kobiet. To było piękne zwieńczenie pięknych mistrzostw.

Półfinały singla panów były raczej jednostronnymi widowiskami, zakończonymi w czterech setach. W takim stosunku Ma Long pokonał Xu Xin, zaś Fan Zhendong odprawił Koreańczyka Lee Sangsu.

Finał z nawiązką odrobił brak emocji w półfinałach. Według fachowców był najbardziej zaciętym i emocjonującym finałem w historii mistrzostw świata. Mecz lepiej rozpoczął młodszy z Chińczyków, który broniącego tytułu kolegę pokonał 11:7. W kolejnych trzech setach górę jednak wzięło doświadczenie Ma Longa, który grał bardzo szybko i kombinacyjnie. Wydawało się, że kwestia tytułu rozstrzygnie się w pięciu setach, kiedy Fan Zhendong, motywujący się nieustannym pokrzykiwaniem wziął czas i piątą partię zapisał na swoje konto, prowadząc nawet 5:1.

Podobnie rzecz się miała w secie numer sześć, którego Zhendong otworzył prowadzeniem 4:1, a potem podwyższył na 9:3. Ma Long część strat odrobił, ale ostatecznie Zhendong doprowadził do remisu 3:3 w setach. Decydującą partię lepiej zaczł Ma Long, prowadząc 5:3. Wkrótce jednak mieliśmy remis po 6, a potem prowadzenie 9:7 Zhendonga. Obrońca tytułu doprowadził do remisu, a potem wykorzystał drugą piłkę meczową.

Finał singla mężczyzn:
Ma Long (Chiny) – Fan Zhendong (Chiny) 4:3 (7:11, 11:6, 11:3, 11:7, 5:11, 7:11, 12:10)
brązowe medale: Xu Xin (Chiny) i Lee Sangsu (Korea Południowa)

Dziś rozegrano także półfinały i finały w deblu kobiet. Półfinały padły łupem par chińskich. Ning Ding i Liu Shiwen pokonały 4:1 młodziutkie Japonki, szykowane na igrzyska olimpijskie w Tokio – Hina Hayata i Mima Ito. Natomiast Meng Chen i Yuling Zhu w identycznym stosunku pokonały Tianwei Feng i Mengyu Yu (Singapur).

W finale dominowały Ning Ding i Liu Shiwen, które wygrały 4:2. Wbrew wynikowi mecz był wyrównany, ale na pewno nie tak, jak wcześniejszy finał singla panów. Dla Ding Ning to drugie złoto w Duesseldorfie i siódmy tytuł mistrzowski w historii (uwzględniając turnieje drużynowe).

Finał gry podwójnej kobiet:
Ning Ding i Liu Shiwen + Meng Chen i Yuling Zhu (wszystkie Chiny) 4:2
brązowe medale: Hina Hayata i Mima Ito (Japonia) oraz Tianwei Feng i Mengyu Yu (Singapur)

Bartosz Szafran4744 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>