Tenis stołowy – MŚ: Pierwszy finał turnieju dla japońskiego miksta

Kolejny dzień MŚ przyniósł pierwsze medalowe rozstrzygnięcia. Najlepszym duetem w turnieju mikstów okazał się japoński duet Yoshimura/Ishikawa. Co ciekawe jest to pierwsze złoto dla reprezentantów tego kraju w mistrzostwach świata od 48 lat.

Rywalizacja mężczyzn wciąż toczy się pod dyktando faworytów. Po wczorajszej sensacyjnej porażce Jike Zhanga, w grze wciąż pozostają pozostali reprezentanci Chin. Obrońca tytułu – Ma Long bez straty seta pokonał Chuanga z Tajwanu. Doskonale prezentuje się także faworyt gospodarzy, czyli Timo Boll. Legendarny zawodnik, który zdobywał już w swojej karierze medale mistrzostw świata zdeklasował w 1/8 finału Portugalczyka Marco Freitasa 4:1. Prawdziwą furorę robi 13-letni Japończyk Tomokazu Harimoto, który pewnie pokonuje swoich kolejnych rywali. Dzisiaj bez problemu ograł Słowaka Pisteja 4:1. Jutro w sesji porannej zostanie dokończona 4. runda, a zaprezentują się w niej jeszcze m.in Dmitrij Ovtcharov oraz Xu Xin.

Wielu emocji dostarczyły za to zmagania kobiet. Co prawda pierwsze półfinałowe starcie zakończyło się błyskawicznym zwycięstwem Chinki Ning Ding, która pokonała utalentowaną Japonkę Hirano 4:1. Jednakże drugi pojedynek, pomiędzy Yuling Zhu i Liu Shiwen został rozegrany na pełnym siedmiosetowym dystansie. Obfitował on w wiele zwrotów akcji, a także długich oraz zaciętych wymian. Górą ostatecznie okazała się Zhu, która wygrała decydującą partię 11:5.

Także dzisiaj rozdano pierwszy komplet medali. Złoto w rywalizacji mikstów wywalczyła para Yoshimura/Ishikawa, która w finale okazała się lepsza od duetu Chen/Cheng z Tajwanu. Reprezentanci Japonii powrócili do meczu od stanu 1:3,  wygrywając trzy partie z rzędu – odpowiednio do 4,9 i 5.

W grze podwójnej mężczyzn o tytuł zagrają Chińczycy Fan Zhendong/Xu Xin oraz najwyżej rozstawieni – Japończycy Morizono/Oshima. Fan/Xu wygrali w półfinale z innymi reprezentantami Kraju Kwitnącej Wiśni Niwa/Yoshimura 4:0, zaś Morizono/Oshima pokonali Koreańczyków Jung Youngsik/Lee Sangsu 4:2.

Wyniki

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password