Tenis stołowy – MŚ: Zapracowany Marek Badowski

Marek Badowski zagrał dziś pięć gier w turniejach eliminacyjnych rozpoczętych w Duesseldorfie mistrzostw świata w tenisie stołowym. W singlu wygrał dwa pojedynki grupowe, w mikście z Klaudią Kusińską dwa wygrał, ale decydujący o awansie niestety przegrał.

Marek Badowski w swojej grupie eliminacyjnej nie stracił nawet seta w dzisiejszych dwóch meczach. Najpierw 4:0 pokonał Albańczyka Andi Kola, potem w tym samym stosunku okazał się lepszy od Nowozelandczyka Matthewa Hetheringtona. Jutro czeka naszego zawodnika pojedynek z Luksemburczykiem Ericem Glod o pierwsze miejsce w grupie i awans do turnieju głównego. Rywal dziś także odniósł dwa zwycięstwa po 4:0, więc mecz zapowiada się bardzo interesująco.

W eliminacjach gry mieszanej (system pucharowy) zagrali Marek Badowski i Klaudia Kusińska. W pierwszej rundzie Polacy pokonali 3:1 Urugwajczyków Gonzalo i Marię Lorenzotti. W drugiej rundzie nasza para okazała się lepsza od nepalskiego duetu Amar Malla/N. Shrestna – tym razem bez straty seta. W decydującej, trzeciej rundzie rywalami byli Rosjanie K. Skachkov i Olga Vorobeva, rywale wyżej notowani i faworyzowani w tym pojedynku. Faworyzowani słusznie, bo naszej parze oddali tylko jeden set. Tak więc polskiej pary w turnieju głównym nie zobaczymy, zagrają tam Jakub Dyjas z Katarzyną Grzybowską-Franc.

Kwalifikacje singla mężczyzn:
Marek Badowski – Andi Kola (Albania) 4:0 (6, 3 ,7 ,3)
Marek Badowski – Matthew Hetherington (Nowa Zelandia) 4:0 (5, 3, 1, 4)

Kwalifikacje gry mieszanej:
Marek Badowski/Klaudia Kusińska – Gonzalo Lorenzotti/Maria Lorenzotti 3:1 (-9, 5, 6, 7)
Marek Badowski/Klaudia Kusińska – Amar Malla/N. Shrestna (Nepal) 3:0 (7, 5, 8)
Marek Badowski/Klaudia Kusińska – K. Skachkov/Olga Vorobeva (Rosja) 1:3 (-9, -4, 9, -6)