Tenis stołowy – MŚJ: Komplet złotych medali dla Chin

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

W Riva del Garda dobiegły dziś końca mistrzostwa świata juniorów. Ostatniego dnia zawodów rozdano medale we wszystkich konkurencjach indywidualnych. Sensacji większych nie było. Jak można było się spodziewać komplet złotych medali zdobyli Chińczycy. Jednak w trzech finałach wystąpili gracze z innych krajów. Biało-czerwoni odpadli we wcześniejszych fazach mistrzostw. I wrócą do kraju bez medalu.

Reprezentanci Państwa Środka po raz kolejny potwierdzili, że nie mają sobie równych, także w tej kategorii wiekowej. I zanosi się na ich całkowitą supremację przez następne lata. Warto więc zapamiętać nazwiska złotych medalistów, bo z pewnością będzie o nich głośno.

Z grona innych graczy na uwagę zasługuje z pewnością jeden zawodnik. A jest nim Truls Moregard. Szwed był największą niespodzianką zmagań singlistów. Kroczył od wygranej do wygranej. W drodze do finału pokonał dwóch Chińczyków, dopiero w nim nie sprostał trzeciemu. Xue Fei pomścił kolegów, wygrał z Molegardem 4:1 i stanął na najwyższym stopniu podium.

Drugim meczem, gdzie kwestii złotego medalu nie rozstrzygali pomiędzy sobą reprezentanci Chin, był finał miksta. Rywalami pary Xue Fei/ Wang Manyu byli Koreańczycy An Jaehyun i Kim Jiho. I walczyli z faworyzowaną parą bardzo dzielnie. Przegrali jednak w pięciu partiach i Xue Fei mógł się cieszyć z drugiego indywidualnego złota. Jak się później okazało nie ostatniego.

Trzeci zdobył wraz z Wang Chuquin w turnieju deblowym. W meczu finałowym ponownie spotkał się reprezentantem Korei Południowej An Jaehyunem, którego partnerem był Baek Hogyun. I po raz drugi okazał się górą. Ponownie po pięciosetowej batalii.

Wśród kobiet gwiazdą mistrzostw była Sun Yingsha. Zdobyła złote medale w singlu i deblu. Oba po wyczerpujących meczach, w których siódme sety decydowały o ich losach. Najpierw wspólnie z Shi Xunyao wygrała z Qian Tianyi i Wang Manyu, a później po raz drugi okazała się lepsza od Wang i została najlepszą juniorką świata.

Wyniki finałów:

singiel mężczyzn – Xue Fei (Chiny) – Truls Moregard (Szwecja) 4:1 (9,10,4,-9,8)

singiel kobiet – Sun Yingsha (Chiny) – Wang Manyu (Chiny) 4:3 (-6,8,8,-12,-8,6,12)

debel mężczyzn – Wang Chuqin/Xue  Fei (Chiny) – An Jaehyun/Baek Hogyun (Korea Południowa) 4:1 (-10,8,5,5,5)

debel kobiet – Shi Xunyao/Sun Yingsha (Chiny) – Qian Tianyi/Wang Manyu 4:3 (-7,12,4,-8,-10,9,9)

mikst – Xue Fei/Wang Manyu (Chiny) – An Jaehyun/Kim Jiho (Korea Południowa) 4:1 (8,5,12,-8,8) 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password