Tenis stołowy – MŚJ: Ślązak i Węgrzyn wciąż w grze

Julia Ślązak i Anna Węgrzyn przebrnęły przez 1/32 finału singla podczas MŚ juniorów rozgrywanych we włoskiej Riva del Garda. Obie zawodniczki także doskonale sobie radzą w rywalizacji deblowej, bowiem awansowały dzisiaj do ćwierćfinału. Z imprezą pożegnali się za to Artur Grela i Kamil Nalepa, którzy zostali zdeklasowani przez wyżej notowanych przeciwników.

Zmagania singlistek dobrze rozpoczęły znajdujące się w górnej drabince Anna Węgrzyn i Julia Ślązak. Biało-czerwone ograły rywalki z Azji po wyrównanych pojedynkach. Węgrzyn w starciu z reprezentantką Hongkongu Chin Yau Wong prowadziła 3:0 w setach, aby przegrać trzy kolejne partie po nerwowych końcówkach. Na szczęście utalentowana Polka zachowała zimną krew i ograła rywalkę w decydującej odsłonie 11:6. W nagrodę zagra jutro z rozstawioną z nr 1 Chinką Sun. Nieco łatwiej zwycięstwo przyszło Julii Ślązak. Zawodniczka SKTS Sochaczew pokonała reprezentantkę Tajlandii Sawettabut 4:2. Mecz lepiej otworzyła Tajka, ale później kontrolę zaczęła przejmować nasza reprezentantka. Przy stanie 2:1 w setach ponownie dobrą partię rozegrała Sawettabut, dzięki czemu zdołała wyrównać stan pojedynku. Od tego momentu przy stole rządziła już Ślązak, która wygrała dwa kolejne sety, oddając odpowiednio siedem i pięć punktów. W meczu 1/16 finału zagra z inną faworytką do medalu – Adrianą Diaz z Portoryko.

Pierwszej rundy turnieju głównego nie przebrnęli Kamil Nalepa oraz Artur Grela. Nasi reprezentanci nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w  dzisiejszych pojedynkach. Nalepa został pokonany przez Belga Floriana Cnudde 0:4, zaś Grela musiał uznać wyższość reprezentanta Korei Południowej Yu Bin Kwaka, wygrywając dwie partie.

Ślązak i Węgrzyn doskonale prezentują się także w zmaganiach deblistek. Polki na początek dnia pokonały duet z USA Wang/Wang 3:0, a następnie w takim samym stosunku okazały się lepsze od niemieckiej pary Wolf/Schreiner. W meczu o strefę medalową nasze reprezentantki zagrają z Japonkami Miyu Kato i Miyu Nagasaki.

Turniej singlowy juniorek
1/32 finału
Anna Węgrzyn – Chin Yau Wong (Hongkong) 4:3 (11:9, 11:6, 11:7, 9:11, 11:13, 8:11, 11:6)
Julia Ślązak – Jinnipa Sawettabut (Tajlandia) 4:2 (7:11, 11:7, 13:11, 9:11, 11:7, 11:5)

Turniej singlowy juniorów
1/32 finału
Artur Grela – Yu Bin Kwak (Korea Południowa) 2:4 (8:11, 9:11, 3:11, 11:5, 11:9, 5:11)
Kamil Nalepa – Florian Cnudde (Belgia) 0:4 (7:11, 10:12, 9:11, 8:11)

Turniej deblowy juniorek
1/16 finału
Julia Ślązak/Anna Węgrzyn – Wang/Wang (Stany Zjednoczone) 3:0 (11:7, 11:9, 11:6)