Tenis stołowy – MŚJ: Strefa medalowa nie dla biało-czerwonych

Dzisiejszy dzień rywalizacji podczas MŚ juniorów rozgrywanych we Włoszech nie potoczył się po myśli biało-czerwonych. Julia Ślązak i Anna Węgrzyn najpierw przegrały swoje mecze singlowe, a później na 1/4 finału zakończyły udział w deblu.

Przed ogromnym wyzwaniem stanęły dzisiaj Anna Węgrzyn i Julia Ślązak. Polki grały ze zdecydowanie wyżej notowanymi rywalkami, które są znane na arenie międzynarodowej z sukcesów w turniejach młodzieżowych World Touru. Węgrzyn w 2. rundzie zagrała z Chinką Sun Yingsha, z którą nie miała najmniejszych szans na zwycięstwo. Od pierwszych piłek widać było między zawodniczkami kilka klas różnicy. Najwyżej rozstawiona w MŚJ Sun w niespełna 20 minut rozprawiła się z zawodniczką AZS KU UE Wrocław i pewnie zmierza po medal tej imprezy. Niewiele lepiej poszło drugiej z naszych zawodniczek. Julia Ślązak co prawda prowadziła bardziej wyrównaną grę z Adrianą Diaz z Portoryko, ale wystarczyło to jedynie do wygrania jednego seta.

W rywalizacji deblistek Ślązak i Węgrzyn walczyły dziś o awans do strefy medalowej. Polki niestety okazały się zdecydowanie gorsze od świetnie dysponowanego japońskiego duetu Kato/Nagasaki, tym samym kończąc udział polskich tenisistów stołowych w tegorocznej edycji MŚJ.

Turniej singlowy juniorek
1/16 finału
Anna Węgrzyn – Sun Yingsha (Chiny) 0:4 (5:11, 1:11, 4:11, 2:11)
Julia Ślązak – Adriana Diaz (Portoryko) 1:4 (11:13, 5:11, 11:9, 6:11, 6:11)

Turniej deblowy juniorek
1/4 finału
Julia Ślązak/Anna Węgrzyn – Miyu Kato/Miyu Nagasaki (Japonia) 0:4 (5:11, 12:14, 6:11, 3:11)