Tenis stołowy – Polish Open: Kobiety na plus

W pierwszym dniu turnieju zasadniczego rozgrywanego w Częstochowie Polish Open więcej powodów do radości dały nam panie. Natalia Partyka i Li Qian awansowały do III rundy, co nie udało się żadnemu z panów. Ich honor uratował debel.

Kompletną klapą zakończył się start Polaków w turnieju singlowym – trzy mecze w 1. rundzie i trzy przegrane, oto smutny bilans naszych speców od gry pojedynczej. Patryk Zatówka przegrał 1:4 z Nigeryjczykiem Quadrim Aruną. Nasz młody pingpongista walczył dzielnie przez trzy sety, wygrywając nawet jeden, dwa pozostałe przegrywając na „przewagi”, jednak w ostatnich dwóch partiach był od rywala wyraźnie gorszy. Kompletnie bez formy jest ostatnio Daniel Górak. Potwierdził niestety to dziś w meczu z Czechem Michalem Obeslo, nie zdoławszy wygrać nawet jednego seta. Najdłużej bronił się przed odpadnięciem Wang Zengyi, który stoczył siedmiosetowy bój z Francuzem Andreą Landrieu, bój jednak przegrany.

O niebo lepiej spisały się nasze singlistki, Natalia Partyka i Li Qian awansowały nawet do III rundy. Nasza mistrzyni paraolimpijska wyeliminowała dziś Francuzkę Marie Migot oraz Sarah de Nutte z Luksemburga, tracą w tych dwóch meczach tylko jednego seta. Qian była jeszcze efektowniejsza odnosząc w meczach z Mercedes Nagyvaradi z Węgier i Ho Tin Tin z Anglii wygrane 4:0. Jutro czekają Polki mecze z Japonkami – Saki Shibata (Partyka) i Miyu Maeda (Qian)

W drugiej rundzie zagrała także Kinga Stefańska, w pierwszej eliminując Madhurika Patkar z Indii. Jednak szans na dalszą grę pozbawiła jej Maeda. Polce na plus zaliczyć należy fakt, iż znakomitej Japonce urwała dwa sety. Swoje pierwsze mecze przegrały natomiast Magdalena Sikorska z Andreą Todorovic z Serbii, Katarzyna Węgrzyn ze świetną Szwedką Lindą Bergstrom, jej siostra Anna z Maedą oraz Katarzyna Grzybowska – Franc dość niespodziewanie z Ukrainką Ievgeiniia Vasylieva.

W ćwierćfinale debla zagrają za to Górak i Zengyi po zwycięstwie w 1/8 finału z Brazylijczykami Matsumoto i Monteiro. Przegrały natomiast pary Marek Badowski/Patryk Zatówka  i Tomasz Kotowski/Tomasz Tomaszuk, trzeba jednak przyznać, że po wyrównanej grze ze zdecydowanie wyżej notowanymi rywalami.

Jedyna nasza para w grze podwójnej kobiet, Grzybowska- Franc i Natalia Partyka po szalenie zaciętym boju przegrały z Japonkami Saki Shibata i Maki Shiomi. Polki dwa pierwsze sety wygrały, mialy w trzecim nawet piłkę meczową, jednak ostatecznie z turnieju odpadły po przegranej 2:3.

Warto dodać, że w półfinale turnieju do 21 lat zagra jutro Natalia Bajor, w tej samej kategorii Marek Badowski przegrał w ćwierćfinale.

Singiel mężczyzn I runda:
Patryk Zatówka – Quadri Aruna (Nigeria) 1:4 (-11, -13, 7, -4, -7)
Daniel Górak – Michal Obeslo (Czechy) 0:4 (-10, -9, -7, -9)
Wang Zengyi – Andrea Landrieu (Francja) 3:4 (10, -5, 10, -10, 3, -7, -5)

Singiel kobiet I runda:
Natalia Partyka – Marie Migot (Francja) 4:0 (13, 7, 8, 9)
Li Qian – Mercedes Nagyvaradi (Węgry) 4:0 (8, 7, 5, 5)
Kinga Stefańska – Madhurika Patkar (Indie) 4:1 (9, -11, 0, 5, 9)
Magdalena Sikorska – Andrea Todorovic (Serbia) 1:4 (-7, -8, 8, -10, -9)
Katarzyna Węgrzyn – Linda Bergstrom (Szwecja) 0:4 (-9, -11, -7, 10)
Anna Węgrzyn – Miyu Maeda (Japonia) 0:4 (-4, -7, -4, -4)
Katarzyna Grzybowska – Franc – Ievgeiniia Vasylieva (Ukraina) 3:4 (5, -8, -10, 10, -14, 7, -10)

Singiel kobiet II runda:
Natalia Partyka – Sarah de Nutte (Luksemburg) 4:1 (8, 2, 6, -7, 5)
Li Qian – Ho Tin Tin (Anglia) 4:0 (4, 5, 7, 2)
Kinga Stefańska  – Miyu Maeda (Japonia) 2:4 (8, -6, -8, 10, -5, -9)

Debel mężczyzn I runda
Daniel Górak/Wang Zengyi – Cazuo Matsutomo/Thiago Monteiro (Brazylia) 3:1 (9, 8, -10, 6)
Marek Badowski/Patryk Zatówka – Benedikt Duda/Steffen Mengel (Niemcy) 1:3 (8, -1, -3, -5)
Tomasz Kotowski/Tomasz Tomaszuk – Ho Kwan Hit/Pak Nam Ng (Hongkong) 2:3 (3, -4, 7, -7, -3)

Debel kobiet I runda
Natalia Partyka/Katarzyna Grzybowska-Franc – Saki Shibata/Maki Shiomi (Japonia) 2:3 (8, 7, -11, -9, -6)