Tenis stołowy – Polish Open: Li Qian na najniższym stopniu podium

Li Qian po półfinałowej przegranej z Japonką Sho Shibatą zajęła trzecie miejsce w pingpongowym Polish Open, który dziś kończy się w Częstochowie.

Li Qian w półfinale zagrała naprawdę bardzo dobry mecz, brakowało jej jednak momentami nieco szczęścia, dokładności i cierpliwości. Sho Shibata ma raczej ofensywny styl, Polka preferuje raczej grę obronną. Dominującym obrazkiem były więc ataki Japonki i techniczne, podkręcone odbicia Li Qian spod poziomu stołu. Mecz był bardzo wyrównany, żadnej z tenisistek nie udawało się wypracować w żadnym z setów istotnej przewagi, jednak Shibata była w swych zagraniach, szczególnie w końcowych wymianach poszczególnych setów, nieco efektywniejsza. Stąd Japonka prowadziła już 3:0, a w czwartym secie 10:8. Polce udało się od tego momentu wygrać kolejne cztery wymiany, choć japoński trener poprosił o przerwę na żądanie.

Niestety było to tylko odłożenie wykonania wyroku. W piątym secie Japonka już nie powtórzyła błędów z poprzedniego, choć Li Qian udało się od stanu 4:7 doprowadzić do remisu 7:7. Shibata przy stanie 10:8 wykorzystała pierwszą w tym secie piłkę meczową i awansowała do finału.

Turniej singlistek wygrała ostatecznie inna Japonka Mima Ito, pokonując w finale pogromczynię Li Qian 4:1. Turniej singlistów wygrał Nigeryjczyk Quadri Aruna, pokonując w finale Japończyka Kaii Yoshidę. W deblu mężczyzn triumfowali ci, którzy wczoraj wygrali z Danielem Górakiem i Wang Zengyi – Kwan Kit Ho i Pak Nam z Hongkongu, wśród kobiet najlepsze okazały się ich rodaczki Hoi Kem Doo i Ho Ching Lee.