Tenis stołowy – Polish Open: Li Qian w półfinale, debel na podium!

Świetnie gra w częstochowskim Polish Open Li Qian. Polka wygrała dziś dwa bardzo trudne mecze i awansowała do półfinału turnieju. Bardzo dobrze zaprezentowali się także debliści Wang Zengyi i Daniel Górak, którzy zapewnili sobie brązowe medale turnieju.

Li Qian zaczęła dzień od bardzo efektownego zwycięstwa z Japonką Miyu Maea. Młoda rywalka urwała naszej pingpongistce tylko jednego seta, w pozostałych będąc na ogół wyraźnie słabsza. Jeszcze trudniejsze zadanie czekało Qian w ćwierćfinale, w którym trafiła na rozstawioną z dwójką, utytułowaną Turczynkę Hu Melek. I tej rywalki nasza zawodniczka się nie przestraszyła. Pozwoliła jej na wygraną jedynie w trzecim secie, dominując wyraźnie w pozostałych. W półfinale zagra Li Qian z kolejną Japonką – Saki Shibatą.

Właśnie ze Shibatą w III rundzie zmierzyła się Natalia Partyka. Nasza mistrzyni paraolimpijska walczyła bardzo dzielnie, zwyciężyła w dwóch setach, w pozostałych przez cały czas była blisko rywalki, jednak ostatecznie przegrywała. Miejmy nadzieję, że jutro Natalię „pomści reprezentacyjna koleżanka.

Wang Zengyi i Daniel Górak chcieli sobie bardzo powetować niepowodzenia w grze pojedynczej i chyba mogą się po dzisiejszej rywalizacji zadowoleni. W ćwierćfinale odprawili z kwitkiem Czechów Antonina Gavlasa i Tomasa Treglera, tracąc jednego seta, dość pechowo zresztą. W półfinale zmierzyli się z parą z Hongkongu Kwan Kit Ho/Pak Nam Ng. To był bardzo zacięty, pięciosetowy bój, który porwał nieliczną niestety publiczność. Niestety w końcówce decydującej piątej partii nasza para popełniła kilka błędów i musiała się zadowolić najniższym stopniem podium.

W półfinale turnieju do 21 lat mieliśmy dziś jeszcze Natalię Bajor. Nasza utalentowana zawodniczka przegrała jednak z Chorwatką Jiayi Sun.

Singiel kobiet III runda:
Li Qian – Miyu Maeda (Japonia) 4:1 (5, -8, 5, 10, 9)
Natalia Partyka – Saki Shibata 2:4 (12, -5, -13,  6, -6, -8)

Singiel kobiet ćwierćfinał:
Li Qian – Hu Melek (Turcja) 4:1 (7, 8, -9, 6, 4)

Debel mężczyzn ćwierćfinał:
Daniel Górak/Wang Zengyi – Antonin Gavlas/Tomas Tregler (Czechy) 3:1 (3, -9, 9, 6)

Debel mężczyzn półfinał:
Daniel Górak/Wang Zengyi – Kwan Kit Ho/Pak Nam Ng (Hongkong) 2:3

Bartosz Szafran4743 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>