Tenis stołowy – Polish Open: Polacy bez błysku w kwalifikacjach

W Częstochowie rozpoczął się kolejny turniej z cyklu Challenge Series. Do Polski przybyło w sumie ponad 320 zawodników i zawodniczek z całego świata, na czele z Portugalczykiem Marcosem Freitasem i Japonką Mimi Ito.

Zmagania w Częstochowie tradycyjnie rozpoczęły się eliminacji, w których wzięło udział blisko czterdzieścioro reprezentantów Polski. Mimo tak licznej ekipy awans do turnieju głównego wywalczyło tylko pięcioro z nich.

Turniej mężczyzn

Kwalifikacje do turnieju mężczyzn były dwustopniowe. Najpierw rywalizowano bowiem w grupach, których zwycięzcy rywalizowali w dodatkowej rundzie o awans do imprezy głównej.

Polacy w kwalifikacjach zaprezentowali się przeciętnie, bowiem grę w 1/32 finału Polish Open zapewnił sobie tylko Patryk Zatówka, który ograł w decydującym meczu Białorusina Pavla Platonova 4:3 (11:5, 10:12, 11:9, 7:11, 11:7, 5:11, 13:11). Oprócz niego w tej rundzie zaprezentują się Wang Zeng Yi oraz Daniel Górak.

W kwalifikacjach przepadli m.in. mistrz Polski z 2016 r. – Tomasz Lewandowski, Marek Badowski oraz zwycięzca niedawnego turnieju European Top 10 dla juniorów i kadetów – Samuel Kulczycki. Ten pierwszy w ostatnim meczu fazy grupowej roztrwonił przewagę trzech setów, przez co stracił szansę na miejsce w drabince Polish Open. Badowski przegrał po siedmiosetowym pojedynku w rundzie KO ze Szwedem Nordbergiem. Z kolei Kulczycki nie zaprezentował na miarę oczekiwań i zajął w swojej grupie ostatnie miejsce.

Mecze Polaków w 1/32 finału
Patryk Zatówka – Quadri Aruna (Nigeria)
Daniel Górak – Michal Obeslo (Czechy)
Wang Zeng Yi – Andrea Andrieu (Francja)

Turniej kobiet

O wiele lepiej poszło naszym reprezentantkom. Awans do pierwszej rundy imprezy wywalczyły aż cztery biało – czerwone. Siostry Węgrzyn, Natalia Bajor i Magdalena Sikorska  wygrały wsoje grupy eliminacyjne i dołączyły tym samym do Katarzyny Grzybowskiej – Franc, Natalii Partyki, Li Qian oraz Kingi Stefańskiej. Najcięższe zadanie czekało na Sikorską, która od początku ostatniego meczu miała problemy z Norweżką Ilką Doval. Polka zdołała jednak odwrócić losy tego pojedynku, wygrywając ostatnią partię 11:5.

Mecze Polek w 1/32 finału:
Li Qian – Mercedes Nagyvaradi (Węgry)
Anna Węgrzyn – Miyu Maeda (Japonia)
Natalia Bajor – Maki Shiomi (Japonia),
Katarzyna Grzybowska-Franc – Jewgienia Wasiliewa (Ukraina),
Natalia Partyka – Marie Migot (Francja),
Kinga Stefańska – Madhurika Patkar (Indie),
Katarzyna Węgrzyn – Linda Bergstrom (Szwecja),
Magdalena Sikorska – Andrea Todorović (Serbia).

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password