Tenis stołowy – Polish Open: Przyzwoite kwalifikacje w wykonaniu biało-czerwonych

Za nami kwalifikacje do tegorocznej edycji turnieju Polish Open. Awans do turnieju głównego rozgrywanego w Spale wywalczyli między innymi Artur Grela i Robert Floras, który wygrał z Japończykiem Kohei Sambe 4:2 w rundzie KO.

Turniej mężczyzn

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Artur Grela, który już po fazie grupowej zapewnił sobie awans do turnieju głównego Polish Open. Grający w grupie 10. Polak pewnie pokonał Hiszpana Dieza 4:2 oraz Paragwajczyka Aguirre 4:0. Zwłaszcza ten drugi wynik był sporym zaskoczeniem, ponieważ Aguirre ma za sobą kilka przyzwoitych wyników na arenie międzynarodowej.

Eliminacje przebrnął także Robert Floras, który pewnie pokonał Szwajcara Taffe oraz wyżej notowanego Japończyka Togami. Mimo zajęcia pierwszego miejsca w grupie, były mistrz Polski musiał walczyć w dodatkowej rundzie KO, w której mierzyli się zwycięzcy grup 23. – 42. Na szczęście Floras wygrał dodatkowe spotkanie z innym zawodnikiem z Kraju Kwitnącej Wiśni – Kohei Sambe.

Pozostali Polacy nie zdołali awansować do turnieju głównego. W tym gronie znaleźli się chociażby Samuel Kulczycki, Tomasz Kotowski czy Konrad Kulpa. Z powodu choroby wycofał się olimpijczyk z Rio Daniel Górak.

Z udziału w kwalifikacjach z tytułu kwoty narodowej byli zwolnieni Marek Badowski i Patryk Zatówka, którzy zdobyli w ubiegłym tygodniu medale juniorskich ME.

Turniej kobiet

Nieco lepiej w kwalifikacjach wypadły biało-czerwone. Awans wywalczyły Natalia Bajor, Agata Zakrzewska, Julia Ślązak.

Świetną formę pokazała w szczególności Bajor, która w decydującym o awansie meczu nie dała najmniejszych szans Węgierce Bernadett Balint. Mimo wyrównanych setów, Polka w końcówkach pokazywała wielką odporność psychiczną i ostatecznie triumfowała 4:1

Miłą niespodziankę sprawiła Zakrzewska.  18-letnia zawodniczka na otwarcie zmagań pokonała po siedmiosetowej batalii Czeszkę Stefcovą. To zwycięstwo podbudowała naszą juniorkę, która poszła za ciosem i w kolejnym spotkaniu ograła kolejną wyżej notowaną rywalkę – Pooję Sahasrabudhe z Indii 4:2.

Pozostałe Polki grające w kwalifikacjach nie zdołały awansować do fazy pucharowej. Bez sukcesu zakończyły się one między innymi dla Klaudii Kusińskiej oraz Magdaleny Sikorskiej. Co na pewno jest dla kibiców sporym zaskoczeniem.

Do Bajor, Zakrzewskiej oraz Ślązak już jutro dołączą Natalia Partyka oraz Katarzyna Grzybowska-Franc, mające zapewniony udział w 1/32 finału dzięki wysokiej pozycji w światowym rankingu.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password