Tenis stołowy – PŚ: Yuling Zhu z tytułem

Chinka Yuling Zhu wywalczyła Puchar Świata singlistek na zakończonych w nocy zawodach w kanadyjskim Markham, W finale pokonała swoją rodaczkę Shiwen Liu.

W niedzielę rozegrano decydujące mecze Pucharu Świata – półfinały i finały. Yuling Zhu bez straty seta pokonała Tajwankę Cheng I Ching. Identycznie jednostronny przebieg miało drugie spotkanie półfinałowe, w którym Shiwen Liu rozgromiła Japonkę Miu Hirano

Zdecydowanie bardziej zacięty był finałowy mecz między dwoma Chinkami. Rozstrzygnął się dopiero w siódmej partii. Wicemistrzyni świata z Duesseldorfu zwycięzyła w niej brązową medalistkę tego czempionatu 12:10.

Na najniższym stopniu podium stanęła ostatecznie Cheng I Ching, pokonując 4:2 Hirano.

Bartosz Szafran4709 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.