Tenis stołowy – Puchar Świata kobiet: Sensacyjny awans Egipcjanki

Kanadyjskie Markham od wczoraj gości najważniejszy turniej tej części sezonu w tenisie stołowym, czyli Puchar Świata. Pierwszego dnia rozegrano fazę grupową, w której dwanaście zawodniczek walczyło o osiem wolnych miejsc w rundzie pucharowej. 

W pierwszej fazie dwanaście zawodniczek rywalizuje w czterech grupach. Do 1/8 finału awansują tylko dwaj najlepsze zawodniczki z każdej z nich.

W grupie A rywalizację zdominowała reprezentantka Korei Południowej Suh Hyowon. W pierwszym meczu pokonała ona Lily Zhang ze Stanów Zjednoczonych 4:1, a następnie nie dała żadnych szans reprezentantce gospodarzy Zhang Mo 4:0. W bezpośrednim pojedynku o drugie miejsce w grupie między zawodniczkami z Ameryki Północnej górą okazała się Kanadyjka, która po bardzo wyrównanym pojedynku w siedmiu setach ograła swoją przeciwniczkę.

Swoją grupę wygrała także Węgierka Georgina Pota. Na otwarcie zmagań w Markham pewnie pokonała niżej notowaną rywalkę z Australii Jian Fang Lay 4:1. Pota potwierdziła swoją dominację w drugim meczu, kiedy to okazała się lepsza od swojej deblowej partnerki z touru – Szwedki Mathildy Ekholm. Szwedka mimo tej porażki zdołała awansować do fazy grupowej, bowiem w decydującym starciu zdeklasowała Australijkę, nie oddając jej nawet jednego seta.

Turniej doskonale rozpoczęła reprezentantka Tajwanu Chen Szu-Yu, która w fazie grupowej nie oddała nawet seta. Drugie miejsce w tej grupie po łatwym zwycięstwie 4:0 nad reprezentantką Chile Vegą zapewniła sobie inna zawodniczka z Azji – Lee Ho Ching.

Grupę D zdominowała reprezentantka Austrii Liu Jia, dla której jest to już dwunasty Puchar Świata. Austriaczka wygrała na początek imprezy z Egipcjanką Diną Meshref bez straty seta, a następnie okazała się górą w pojedynku z rozstawioną z nr 17 Niemką Winter także nie tracąc ani jednej partii. Do prawdziwej sensacji doszło w pojedynku o drugie miejsce w tej grupie. Notowana na 118 miejscu w światowym rankingu zawodniczka z Afryki ograła Winter 4:0 i zapewniła sobie awans do 1/8 finału.

Drugiego dnia turnieju do rywalizacji włączą się m.in. Zhu Yuling z Chin, Kasumi Ishikawa z Japonii, a także Holenderka Li Jie.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password