Tenis stołowy – World Tour Grand Finals: Zhuling Yu oraz Ma Long triumfują

Czołowi tenisiści stołowi świata w tym tygodniu zawitali do stolicy Kataru, aby rywalizować w turnieju finałowym World Tour. Triumfatorami okazali się, co z pewnością nie jest niespodzianką, reprezentanci Chin: Yuling Zhu oraz mistrz olimpijski z Rio – Ma Long.

Do turnieju w Dausze przystąpiło po 16 singlistek oraz singlistów, a najwyżej rozstawionymi zawodnikami byli obrońcy tytułu –  Ning Ding i Ma Long.

Turniej kobiet zakończył się triumfem Yuling Zhu, która bez straty seta pokonała w finale Niemkę Han. Zhu zdobyła ten tytuł w cuglach, bowiem na przestrzeni całego turnieju oddała przeciwniczkom jedynie dwie partie. Jej dzisiejszą rywalkę – Han można uznać za rewelację zmagań w Dausze. Co prawda w osiągnięciu życiowego sukcesu pomogło jej nieco szczęście, gdyż w wyniku kontuzji z rywalizacji musiała wycofać się najwyżej rozstawiona Ning Ding, ale zwycięstwa nad Japonkami Ito i Hirano pokazują, że nie był to zupełny przypadek.

Rywalizacja singlistów była wewnętrzną sprawą Chińczyków. Górą w finale okazał się mistrz olimpijski z Rio – Ma Long, który po emocjonującym spotkaniu ograł swojego rodaka Zhendonga Fana 4:2. Obaj zawodnicy pokazali w Katarze wyborną formę i kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa, pewnie zmierzając do bezpośredniego starcia w finale. Ma Long pewnie ograł w meczu otwarcia reprezentanta gospodarzy Li Pinga 4:2, zaś w dwóch kolejnych pojedynkach nie przegrał ani jednego seta. Z kolei Fan w drodze do decydującego pojedynku musiał pokonać trzech niezwykle gróźnych przeciwników. W pierwszej rundzie jego wyższość musiał uznać Japończyk Koki Niwa, w ćwierćfinale Niemiec Dmitrij Ovtcharov, zaś w półfinale inny Chińczyk Xu Xin.

Finał kobiet:
Yuling Zhu (Chiny) – Ying Han (Niemcy) 4:0 (11:9, 12:10, 12:10, 11:3)

Finał mężczyzn:
Ma Long (Chiny) – Zhendong Fan (Chiny) 4:2 (11:5, 11:4, 11:9, 7:11, 12:14, 11:9)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password