Tenis: Trzy Polki powalczą o ćwierćfinał turnieju na Legii


W drugim dniu turnieju głównego Warsaw Sports Group Open byliśmy świadkami fantastycznych pojedynków. Co więcej, na kortach Klubu Tenisowego Legia (ul. Myśliwiecka 4a), awans do 1/8 finału wywalczyły w środę dwie polskie tenisistki: Paulina Czarnik i Katarzyna Piter.

Ta ostatnia doprowadziła do łez swoją rywalkę – Francuzkę Lou Brouleau, której oddała tylko jednego gema (6:1, 6:0). Z kolei Paulina Czarnik pokonała, po 2 godzinach i 31 minutach, swoją rodaczkę Stefanię Rogozińską-Dzik 6:0, 3:6, 7:6(4).

Katarzyna Piter, Warsaw Sports Group Open

To jednak nie był najdłuższy mecz WSG Open 2017. O awans do 1/8 finału Anastazja Pribyłowa z Rosji i Amerykanka, z polskimi korzeniami, Jessica Wacnik walczyły… 3 godziny i 41 minut (6:7, 6:3, 7:6).

Niestety w środę, z turniejem pożegnała się mistrzyni Polski juniorek – Anna Hertel, która przegrała z Chorwatką Ani Mijacika 3:6, 2:6. To samo spotkało też utalentowaną Igę Świątek, która uległa turniejowej „dwójce”, Włoszce Martinie Trevisan 2:6, 6:2, 2:6.

W czwartek o ćwierćfinał WSG Open 2017 będą walczyć trzy Polki. Pojedynki zaczną się już o godz. 11 (wstęp wolny). Nie wcześniej niż o godz. 13:30 zagra Kasia Piter, a nie przed godz. 16 o awans do ćwierćfinału zagra 15-letnia Maja Chwalińska. To wszystko na korcie centralnym. Tuż obok, na korcie nr 7, powalczy Paulina Czarnik.Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password