Tenis: Trzy Polki powalczą o ćwierćfinał turnieju na Legii

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

W drugim dniu turnieju głównego Warsaw Sports Group Open byliśmy świadkami fantastycznych pojedynków. Co więcej, na kortach Klubu Tenisowego Legia (ul. Myśliwiecka 4a), awans do 1/8 finału wywalczyły w środę dwie polskie tenisistki: Paulina Czarnik i Katarzyna Piter.

Ta ostatnia doprowadziła do łez swoją rywalkę – Francuzkę Lou Brouleau, której oddała tylko jednego gema (6:1, 6:0). Z kolei Paulina Czarnik pokonała, po 2 godzinach i 31 minutach, swoją rodaczkę Stefanię Rogozińską-Dzik 6:0, 3:6, 7:6(4).

Katarzyna Piter, Warsaw Sports Group Open

To jednak nie był najdłuższy mecz WSG Open 2017. O awans do 1/8 finału Anastazja Pribyłowa z Rosji i Amerykanka, z polskimi korzeniami, Jessica Wacnik walczyły… 3 godziny i 41 minut (6:7, 6:3, 7:6).

Niestety w środę, z turniejem pożegnała się mistrzyni Polski juniorek – Anna Hertel, która przegrała z Chorwatką Ani Mijacika 3:6, 2:6. To samo spotkało też utalentowaną Igę Świątek, która uległa turniejowej „dwójce”, Włoszce Martinie Trevisan 2:6, 6:2, 2:6.

W czwartek o ćwierćfinał WSG Open 2017 będą walczyć trzy Polki. Pojedynki zaczną się już o godz. 11 (wstęp wolny). Nie wcześniej niż o godz. 13:30 zagra Kasia Piter, a nie przed godz. 16 o awans do ćwierćfinału zagra 15-letnia Maja Chwalińska. To wszystko na korcie centralnym. Tuż obok, na korcie nr 7, powalczy Paulina Czarnik.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password