Tenis – US Open: Deblowa porażka Magdy Linette.

Mecz pierwszej rundy debla rozegrała dziś Magda Linette. Poznanianka w parze z Chinką Qian Wang przegrały z Japońską parą Eri Hozumi Miyu Kato 4-6 2-6 i pożegnały się z turniejem.

Mecz lepiej zaczęły Polka i Chinka, które szybko przełamały Japonki i prowadziły 2-0. Niestety reprezentantki „Kraju Kwitnącej Wiśni” się rozegrały i dwa razy z rzędu przełamały serwis Magdy i Qian, utrzymując przy tym swoje podanie i wyszły na prowadzenie 4-2. Ostatecznie to one wygrały dość wyrównaną pierwszą partię 6-4.

Drugi set to już dominacja Japonek. W drugim gemie serwisowym polsko-chińskiej pary przełamały, a później utrzymały swój serwis i wyszły na prowadzenie 3-1. Następne trzy gemy zostały pewnie wygrane przez serwujące pary, jednak po nich przyszedł czas na najdłuższy gem meczu. Niestety dla nas 15-punktowy gem wygrały Hozumi i Kato, wykorzystując czwartego w nim break-pointa. Prowadziły 5-2 i pewnie wykorzystały drugą piłkę meczową, awansując w ten sposób do drugiej rundy i odsyłając z kwitkiem Polkę i Chinkę.

Eri Hozumi/Miyu Kato – Magda Linette/Qian Wang 6-4 6-2

Szymon Frąckiewicz464 Posts

<p>Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password