Tenis – US Open: Hingis i Murray najlepsi w mikście!

Nie było zaskoczenia! Szwajcarka Martina Hingis i Brytyjczyk Jamie Murray okazali się najlepsi w grze mieszanej podczas tegorocznego US Open. Po wyrównanym meczu pokonali tajwańsko-nowozelandzką parę Hao-Ching Chan/Michael Venus.

Pierwszy set spotkania został kompletnie zdominowany przez Hingis i Murraya. Oddali oni rywalom tylko jednego gema, trzykrotnie przy tym przełamując. Po tej, trwającej zaledwie 23 minuty, otwierającej partii wydawać się mogło, że będzie to mecz bez historii i za chwilę nastąpi deklasacja w drugim secie.

To się jednak nie stało, Chan i Venus wznieśli się na wyższy poziom i spotkanie stało się bardziej wyrównane. W piątym gemie przełamali rywali na 3-2. Hingis i Murray odrobili stratę, wyrównując na 4-4, jednak po chwili Tajwanka i Nowozelandczyk ponownie odskoczyli i tym razem nie dali sobie wyrwać przewagi.

O tym kto zostanie mistrzem zdecydował więc super tiebreak. Był on mocno wyrównany. Żadna z par nie była w stanie wywalczyć sobie przewagi. Ostatecznie wygrali go jednak 10-8 Hingis i Murray, dzięki czemu wznieśli puchar.

Kto wie, może to nie jedyny w tym roku puchar US Open dla Szwajcarki. W niedzielę w parze z Tajwanką Yung-Jan Chan zmierzy się w finale debla z Czeszkami Lucie Hradecką i Katariną Siniakovą. Jedna z najbardziej utytułowanych tenisistek w historii, srebrna medalistka igrzysk W Rio nie zwalnia tempa i w dalszym ciągu zbiera pucharowe żniwo na kortach dookoła świata.

Martina Hingis/Jamie Murray (SUI/GBR) – Hoa-Ching Chan/Michael Venus (TPE/NZL) 6-1 4-6 [8-10]

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!