Tenis – US Open: Holendersko-rumuński triumf!

Horia Tecau z Rumunii i urodzony w zamorskim departamencie Curacao Holender Jean-Julien Rojer pokonali Hiszpanów Feliciano i Marca Lopezów w dwóch setach. To dla nich drugi wielkoszlemowy triumf po Wimbledonie 2015.

Przed meczem ciężko było wskazać faworytów. Choć warto wspomnieć, że pary te spotykały się w tym roku dwukrotnie w ćwierćfinałach wielkoszlemowych turniejów. Dwukrotnie wygrywali Tacau i Rojer, dwukrotnie padł wynik 6-4 6-4. Niespokrewnieni ze sobą (wbrew pozorom, które może stwarzać nazwisko) Hiszpanie, też mają już jednak na koncie wielkoszlemowy triumf. W zeszłym roku zwyciężyli w Roland Garros.

Horia Tecau i Jean-Julien Rojer w 2014 roku. //Autor: Michael Frey (Michael Frey) (Praca własna) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], Wikimedia Commons//

Mecz z początku był wyrównany. Obydwie pary prezentowały podobny poziom. W pewnym momencie wydawało się już jednak, że Hiszpanie nie wypuszczą pierwszej partii z rąk. Przełamali w siódmym gemie, jednak na 5-3 nie zdołali już wyjść. Horia i Tecau natychmiast odrobili stratę, a w kolejnym gemie serwisowym Hiszpanów jeszcze raz przełamali Hiszpanów, kończąc tym samym seta.

W drugiej partii przewaga Rumuna i Holendra bardziej się uwidoczniła. Zapewne wpływ miało na to podniesione morale po wybronieniu własnego serwisu w bardzo długim i ciężkim pierwszym gemie drugiej partii. Przełamali na 3-1 i zdobytej przewagi już nie wypuścili. Przy stanie 5-3 serwowali po mistrzostwo. Wyszli już w tym gemie na prowadzenie 40-0, to oznaczało piłki mistrzowskie. Ostatnią z trzech wywalczonych wykorzystali i wznieśli puchar US Open Tennis Championships!

Horia Tecau/Jean-Julien Rojer (ROU/NED) – Feliciano Lopez/Marc Lopez (ESP) 6-4 6-3

 

Obstawiasz? Z nami wygrasz więcej! Sprawdź specjalną ofertę dla czytelników igrzyska24.pl!

Szymon Frąckiewicz519 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password