Tenis – US Open: Matkowski i Hradecka w ćwierćfinale!

Marcin Matkowski i Czeszka Lucie Hradecka wyglądają na dobrze dysponowanych! Po wyrównanym, zakończonym super tiebreakiem meczu pokonali niełatwą parę Raquel Atawo/Aisam-ul-Haq Quareshi i są w ćwierćfinale turnieju miksta.

Spotkanie zaczęło się z opóźnieniem spowodowanym kapryśną pogodą w Nowym Jorku. Rywalizacja na kortach innych, niż posiadający rozsuwany dach stadion im. Artura Ashe’a jest regularnie torpedowana przez opady deszczu. Gry tenisistom i tenisistkom nie ułatwiały też dzisiaj podmuchy wiatru.

Mimo wszystko Marcin Matkowski, Lucie Hradecka i amerykańsko-pakistański duet Atawo/Quareshi pojawili się dziś na korcie. Przewidywano, że spotkanie będzie wyrównane i takie było. W pierwszej partii obydwie pary nie pozwalały rywalom na stworzenie zagrożenia przy własnym serwisie. W całym secie oglądaliśmy tylko jeden break point. Niestety wywalczili go Atawo i Quareshi i co gorsza wykorzystali. Wyszli wówczas na prowadzenie 3-1, a zdobytą przewagę dowieźli do końca, wygrywając partię 6-3.

Drugi set miał w zasadzie odwrotny przebieg. To Matkowski i Hradecka przełamali na 3-1. Mieli nawet okazję do zakończenia seta wynikiem 6-2, jednak rywale się wybronili. Amerykanka i Pakistańczyk mogli zniwelować stratę przełamania, gdyż przy stanie 2-4 i 3-5 mieli po jednym break poincie, jednak nie byli tego w stanie zrobić i ostatecznie set zakończył się takim samym wynikiem jak pierwszy. Na szczęście zwycięscy byli jednak inni, niż w otwierającej partii.

O tym kto zagra w ćwierćfinale zadecydować miał więc super tiebreak. Świetnie rozpoczęła go para polsko-czeska. Szybko wyszli oni na prowadzenie 5-0. Chwilę potem było już 9-2, a więc Matkowski i Hradecka mieli aż siedem piłek meczowych. Wykorzystali czwartą z nich i powalczą o półfinał US Open!

Marcin Matkowski/Lucie Hradecka (POL/CZE) – Raquel Atawo/Aisam-ul-Haq Quareshi (USA/PAK) 3-6 6-3 [10-4]