Tenis – US Open: Pewne zwycięstwo Matkowskiego i Hradeckiej

Marcin Matkowski i Czeszka Lucie Hradecka pewnie awansowali do drugiej rundy US Open! W dwóch setach pokonali bardzo ciekawą Amerykańską parę Liezel Huber/Danny Thomas.

Dlaczego Amerykańska para jest ciekawa? Otóż, Liezel Huber to jedna z najlepszych deblistek w XXI wieku. Była liderka deblowego rankingu WTA, sześciokrotna triumfatorka turniejów wielkoszlemowych. Do 2007 roku reprezentowała ojczystą Republikę Południowej Afryki, jednak obecnie reprezentuje Stany Zjednoczone, kraj jej męża i jej obecne miejsce zamieszkania. Zawodniczka ta w 2014 roku zawiesiła karierę, jednak w ubiegłym sezonie powróciła na korty. Występem na US Open chce się w wieku 41 lat pożegnać z amerykańską publicznością. Danny Thomas natomiast to 18-letni talent amerykańskiego tenisa. Mistrz kraju do lat 18, który właśnie dzięki temu osiągnięciu uzyskał dziką kartę do deblowego turnieju na Flushing-Meadows.

Faworytami spotkania byli mimo wszystko Matkowski i Hradecka. Od dłuższego czasu stanowią oni zgraną mikstową parę. W dzisiejszym spotkaniu nie zwiedli. Pierwszą partię wygrali 6-4 dzięki przełamaniu w siódmym gemie i lepszej od rywali prezencji przy własnym podaniu.

W drugiej partii przełamanie nastąpiło już w pierwszym gemie. Ponownie kluczowa była konsekwencja przy własnym podaniu. Matkowski i Hradecka przez całe spotkanie nie dopuścili do ani jednego break pointa, a okazje, które sami wywalczyli, których również nie było wiele, skutecznie wykorzystywali.

W kolejnej Polaka i Czeszkę czeka nieco trudniejsze zadanie. Po drugiej stronie siatki stanie amerykańsko-pakistańska para Raquel Atawo/Aisam-ul-Haq Quareshi.

Lucie Hradecka/Marcin Matkowski (CZE/POL) – Liezel Huber/Danny Thomas (USA) 6-4 6-4

Szymon Frąckiewicz519 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password