Tenis – US Open: Półfinał nie dla Kubota i Peyi

Łukasz Kubot wraz ze swoim austriackim partnerem Alexandrem Peyą odpadli już z walki o zwycięstwo w Nowym Jorku. Przegrali z Hiszpanami Carreno Bustą i Garcią-Lopezem 6-7(8) 7-6(3) 4-6. Szkoda tym bardziej, że grali bardzo dobrze. Zabrakło im koncentracji w najważniejszych momentach.

Mecz od początku był wyrównany, gemy bardzo często rozgrywane były „na przewagi”. Z początku (do stanu 3-3) wygrywali je jednak serwujący. Później Polakowi i Austriakowi udało się przełamać, jednak obydwie pary dokonały tego po dwa razy. Doprowadzili tym samym do tiebreaka, który świetnie rozpoczęli Kubot i Peya. Wyszli na prowadzenie 6-2 i wtedy stało się coś niespotykanego! Nie wykorzystali żadnej z czterech piłek setowych i przegrali decydującą w pierwszej partii rozgrywkę do 8…
Podobny przebieg miał drugi set, jednak w nim pierwsze przełamanie (na korzyść Hiszpanów) padło w trzecim gemie. Seria trzech kolejnych przegranych serwisów nastąpiła po tym jak na tablicy widniał wynik 4-3 od strony zawodników z Półwyspu Iberyjskiego. Znów byliśmy świadkami tiebreka, na szczęście tym razem nie tylko początek, a i jego koniec był dobry w wykonaniu polsko-austriackiej pary. Wykorzystali już pierwszą piłkę setową.
Decydująca partia zaczęła się obiecująco. Hiszpanie od razu przegrali gem przy swoim serwisie. Zdołali jednak odrobić straty i doprowadzić do wyrównania stanu trzeciej partii na 3-3. Kolejne przełamanie także padło łupem Carreno Busty i Garcii-Lopeza. Stało się to w najgorszym możliwym momencie, gdyż Kubot i Peya przegrywali wówczas 4-5. W ten sposób, mimo bardzo dobrej gry, tenisista z Bolesławca nie powalczy o kolejny wielkoszlemowy tytuł.

Łukasz Kubot/Alexander Peya – Pablo Carreno Busta/Guillermo Garcia-Lopez 6-7(8) 7-6(3) 4-6

Szymon Frąckiewicz470 Posts

<p>Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password