Tenis – US Open: Półfinał nie dla „Matki”

Marcin Matkowski i Czeszka Lucie Hradecka nie zdołali awansować do półfinału ostatniego w tym sezonie turnieju wielkoszlemowego. Ulegli silnej australijsko-austriackiej parze Anstasia Rodionova/Oliver Marach po super tiebreaku.

Ciężko było przed meczem wskazać faworytów tego spotkania. Po obydwu stronach siatki stanęli doświadczeni, prezentujący wysoki poziom zawodnicy. Zaczęło się źle dla pary czesko-polskiej. Rodionova i Marach otworzyli spotkanie przełamaniem. Na szczęście odpowiedź Matkowskiego i Hradeckiej była natychmiastowa. Do stanu 5-5 obydwie pary szły gem za gem. Przy prowadzeniu 6-5 środkowoeuropejska para zdołała jednak ponownie przełamać rywali i tym samym zwycięsko zakończyć pierwszego seta.

W drugiej partii znów jako pierwsi przełamali Rodionova i Marach. Niestety tym razem byli nie tylko pierwsi, ale i jedyni. W przeciwieństwie do inauguracyjnego seta, tym razem Matkowski i Hradecka nie zdołali zniwelować straty.

Decydujący super tiebreak był niezwykle wyrównany. Do stanu 7-7 obydwie pary miały na koncie tylko po jednym mini breaku. Wówczas jednak australijsko-austriacki duet zdołał wyjść na prowadzenie 9-7, a więc wywalczyli dwie piłki meczowe. I tą drugą, niestety, wykorzystali, dzięki czemu zagrają w półfinale.

Lucie Hradecka/Marcin Matkowski (CZE/POL) – Anastasia Rodionova/Oliver Marach (AUS/AUT) 7-5 4-6 [8-10]