Tenis – US Open: Przegrana Radwańskiej na koniec dnia

Tenisowe zła passa trwa. Po wczorajszych przegranych Kubota i Matkowskiego w deblowych meczach, dziś z turniejem pożegnała się nie tylko Alicja Rosolska. Agnieszka Radwańska przegrała w trzeciej rundzie z Coco Vandeweghe, turniejową dwudziestką 1:2 (5:7 6:4 4:6). To US Open nie jest dla nas szczęśliwe…

Biało-Czerwona dobrze rozpoczęła mecz. Gra zapowiadała się dobrze, jednak to, co stało się później, nieco zaskoczyło. Radwańska zdobyła przewagę przełamania już przy pierwszym serwisie reprezentantki Stanów Zjednoczonych. Sytuacja dobrze się miała do stanu 3:1 dla Polki, jednak wtedy na 3:2 Amerykanka odrobiła stratę. To był zły omen dla Isi. Kolejne podanie straciła dwa gemy później. Isia dzielnie walczyła o utrzymanie w grze (5:4). Obie walczyły. Grały na przewagi. Polka miała trzy szanse na przełamanie, a tenisistka z USA trzy piłki setowe. Nie było łatwo, ale za czwartym razem w końcu się udało. Radwańska wróciła do walki o seta, ale tylko na chwilę. Bo w kolejnym gemie straciła znów swój serwis. Nie mogło być inaczej – Coco Vandeweghe pokonała Polkę w pierwszym secie.

Drugi set to również była długa walka. Żadna z tenisistek tym razem nie chciała oddać swojego serwisu. Dlatego też doszło do wielu długich wymian i ciężkich gemów. Długo trwała taka gra punkt za punkt, gem za gem. W końcu jednak to Agnieszka wybrnęła z opresji obronną ręką i przełamała rywalkę na 6:4. W setach był remis, przyszedł czas na ostateczne starcie.
Tym razem nasza reprezentantka źle rozpoczęła ostatnią odsłonę spotkania. Serwowała jako pierwsza, ale przegrała swoje podanie do piętnastu. Odrobiła co prawda to, co straciła (2:2), ale rywalka zrewanżowała się chwilę później. Na szczęście Radwańska nie odpuszcza takiej walki. Udało jej się po raz drugi wyrównać stan gry. Walka na przełamania trwała w najlepsze… Niestety na niekorzyść dla Isi. To Amerykanka była o krok od awansu do 1/8 finału. Pozostał jeden gem do zdobycia. I tak też się stało. To nie Radwańska awansowała do czwartej rundy, a reprezentantka Stanów Zjednoczonych.

Coco Vandeweghe (USA) – Agnieszka Radwańska (POL) 7:5 5:7 6:4