Tenis – US Open: Radwańska bez straty seta melduje się w III rundzie!

Agnieszka Radwańska dopełniła dobry dzień czwartkowych startów Polaków w US Open i awansowała do III rundy singla!

Krakowianka przystąpiła do meczu z Julią Putincewą z Kazachstanu po zwycięstwie rundę wcześniej, i zarazem dzień wcześniej (opady deszczu we wtorek opóźniły pierwszy mecz w turnieju Polki), nad Chorwatką Petrą Martic. Dziś nie bez kłopotów nasza tenisistka pokonała 7:5, 6:2 22-letnią Kazaszkę. Pierwszy set spotkania trwał prawie 70 minut, drugi w którym upust emocjom dawała reprezentantka Kazachstanu, poprzez rzucanie rakietą, ponad dwa kwadranse. Polka prezentowała ofensywny tenis, o czym świadczy 40 wizyt przy siatce. 28 piłek kończących przy 16. niewymuszonych błędach pozwoliły Radwańskiej awansować w przekonującym stylu do kolejnej rundy. Nasza tenisistka w sobotę zagra po raz siódmy w karierze o najlepszą „szesnastkę” US Open!

US Open, II runda gry pojedynczej

Agnieszka Radwańska (Polska) [10] – Julia Putincewa (Kazachstan) 7:5, 6:2

Obstawiasz? Z nami wygrasz więcej! Sprawdź specjalną ofertę dla czytelników igrzyska24.pl!