Tenis – US Open: Rosolska i Hibino już poza turniejem

Porażką zakończył się mecz gry podwójnej w drugiej rundy Wielkiego Szlema. Alicja Rosolska i Nao Hibino zostały pokonane przez rumuńsko-hiszpańską parę – Soranę-Michaelę Cirsteę i Sarę Sorribes Tormo.

Spotkanie od początku nie wyglądało dobrze. Rosolska i Hibino, rozstawione z szesnastym numerem wielkoszlemowego turnieju, przegrały już pierwsze swoje podanie w drugim gemie meczu. Otworzyło to drogę rywalkom do pewniejszej i agresywniejszej gry. Polka i Japonka nie czekały długo na kolejną stratę serwisu. Czwarty gem znów padł łupem rywalek, a gra nie układała się najlepiej. Pierwszą stratę odrobiły przy pierwszej nadarzającej się sytuacji po drugiej stracie podania. Jednak to Hiszpanka i Rumunka miały wciąż jedno przełamanie więcej. I choć Alicji i Nao udało się je odrobić, to na niewiele się to zdało, bo Cirstea i Tormo zdobyłuy break pointa w ósmym gemie, a to z kolei zapewniło im pierwszego seta.

Problem w drugiej partii narodził się już na początku jego trwania. Jako pierwsze serwowały Rosolska i Hibino, ale to nie one wygrały swoje podanie. Szansa na odrobienie straty była, ale nie Polka i Japonka jej nie wykorzystały, przeciwniczki okazały się za mocne. I to one zdobyły przewagę kolejnego przełamania na 5:2. Sprawa wtedy była już jasna, mecz zdecydowanie wygrały tenisistki z Rumunii i Hiszpanii.

Alicja Rosolska/Nao Hibino – Sorena-Michaela CIrstea/Sara Sorribes Tormo 3:6 3:6

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password