Tenis – Wimbledon: Chwalińska pokonała mistrzynię Australian Open!

Kapitalny mecz Mai Chwalińskiej! Nasza młoda tenisistka pokonała w drugiej rundzie Wimbledonu zwyciężczynie tegorocznego juniorskiego Australian Open Martę Kostiuk! Przypomnijmy, że niespodzianka jest naprawdę duża, gdyż Polka gra w turnieju dzięki przejściu kwalifikacji.

Maja Chwalińska świetnie rozpoczęła dzisiejsze spotkanie. Już w pierwszym gemie zdobyła przewagę przełamania. Swojego serwisu nie dała sobie odebrać, za to w piątym gemie ponownie wygrała gema przy serwisie rywalki. Wygrała seta aż 6-1, przełamując rywalkę po raz trzeci w ostatnim gemie partii. Wtedy wiedzieliśmy już, że sensacyjne zwycięstwo jest wielce prawdopodobne.

W początku drugiego seta Polka nie zwolniła tempa. Przełamała Kostiuk w drugim gemie partii. Tym razem jednak po chwili straciła przewagę, jednak to zmobilizowało naszą utalentowaną tenisistkę do jeszcze lepszej gry. Już kilka minut później prowadziła 5-1 i 40:15, a więc miała dwie piłki meczowe. W tym momencie młodej zawodniczce zadrżała ręka. Nie wykorzystała obydwu piłek meczowych w tym gemie, ani dwóch kolejnych nadarzających się okazji w następnym. Dwukrotnie straciła swój serwis i prowadziła już tylko 5-4 bez przełamania. Przy serwisie Ukrainki wywalczyła sobie jednak piątego meczbola i tym razem go wykorzystała!

W trzeciej rundzie tenisistka z Dąbrowy Górniczej zagra z Amerykanką Ann Li.

Maja Chwalińska (POL) – Marta Kostiuk (UKR) 6-1 6-4