Tenis – Wimbledon: Drugi mecz, druga porażka

Rano Maja Chwalińska odpadła z gry pojedynczej, po południu swój los niestety dopełniła w grze podwójnej, gdzie w parze z Hurricane Tyrą Black przegrała 6:4, 0:6, 2:6 z Rosjankami Aminą Anszbą i Eleną Rybakiną.

Zapewne gdyby w pełni zdrowa była Iga Świątek, to ona byłaby partnerką Maji Chwalińskiej w turnieju deblowym juniorskiego Wimbledonu. Polka leczy jednak kontuzję stawu skokowego i z wielkoszlemowego turnieju na londyńskich kortach musiała się wycofać. W tej sytuacji Chwalińska musiała stworzyć duet z Amerykanką Hurricane Tyrą Black, a ich rywalkami w pierwszej rundzie były Rosjanki Amina Anszba i Elena Rybakina.

Polsko-amerykański debel zaczął ten mecz bardzo dobrze, choć w pierwszym secie gra do stanu 4:4 była bardzo wyrównana. Potem jednak nastąpiło przełamanie rosyjskiej pary i Chwalińska z Black spokojnie zakończyły seta. Druga partia zakończyła się właściwie tak szybko, jak się rozpoczęła. Trzy przełamania po stronie Rosjanek, do tego dobry serwis  i 0:6 z perspektywy polsko-amerykańskiego debla. Trzeci set spotkania też zaczął się źle, bo Rosjanki w drugim gemie znowu przełamały podanie rywalek i konsekwentnie dążyły do zwycięstwa. Niestety, Polce i Amerykance tylko dwa razy udało się wygrać w tym secie podanie przy swoim serwisie, a poza dwoma przekłamaniami, przeciwniczki dobrze trzymały swój serwis i wygrały 6:2, kończąc całe spotkanie.

Przypomnijmy, że dziś rano Maja Chwalińska rozgrywała mecz singlowy z Amerykanką Ann Li, której uległa 6:7 (4:7), 2:6, tym samym po deblowej porażce biało-czerwona żegna się już ze zmaganiami na londyńskiej trawie.

Amina Anszba (Rosja) / Elena Rybakina (Rosja) – Maja Chwalińska (Polska) / Hurricane Tyra Black (Stany Zjednoczone) 4:6, 6:0, 6:2