Tenis – Wimbledon: Maja Chwalińska w drugiej rundzie!

Maja Chwalińska, która bierze udział w juniorskim turnieju singla przy Church Road po przejściu kwalifikacji, pewnie wygrała swój mecz pierwszej rundy. Teraz przed Polką jednak dużo trudniejsze zadanie.

Nasza młoda tenisistka świetnie rozpoczęła dzisiejsze spotkanie, przełamując rywalkę już w pierwszym gemie. Niestety 15-latka straciła przewagę. Flores wyrównała na 3-3. Chwalińska przełamała ponownie w jedenastym gemie, wychodząc na prowadzenie 6-5. Serwując po set nie wytrzymała jednak presji i rywalka doprowadziła do tiebreaka. W nim Polka wywalczyła sobie cztery piłki setowe. Wykorzystała trzecią z nich i wyszła na prowadzenie 1-0 w setach.

W drugim secie na przełamania trzeba było nieco poczekać. Pierwsze przyszło w szóstym gemie partii, a zdobyła je Polka. Amerykanka natychmiast odrobiła straty, jednak Chwalińska nie dała za wygraną i po chwili ponownie zdobyła przewagę, której tym razem na dała sobie wyrwać.

Teraz przed naszą zawodniczką prawdziwe wyzwanie. Po drugiej stronie siatki stanie jednak z najlepszych juniorek świata – Ukrainka Marta Kostiuk, zwyciężczyni tegorocznego juniorskiego Australian Open. Pamiętajmy jednak, że w tenisie, szczególnie młodzieżowym, wszystko jest możliwe.

Maja Chwalińska (POL) – Victoria Flores (USA) 7-6(5) 6-4