Tenis – Wimbledon: Maja Chwalińska zatrzymana przez Amerykankę Li

15-letnia Maja Chwalińska nie zagra w ćwierćfinale turnieju juniorskiego Wimbledonu. Polka przegrała w III rundzie z Anną Li, Amerykanką o chińskimi korzeniach, o dwa lata starszą od naszej tenisistki.

Pierwszy set meczu Mai i Anny rozpoczął się od trzech przełamań gemów serwisowych. Amerykanka wyszła nawet na prowadzenie 3:1, ale po chwili było 3:3. Dziewczyny do końca seta utrzymały dobrą dyspozycję serwisową i o wszystkim zdecydował tie-break. W nim, a także w drugiej partii Amerykanka Li odjechała Chwalińskiej wygrywając 7:6(4), 6:2.

Debiutancki występ na trawie pochodzącej z Dąbrowy Górniczej Mai można uznać za bardzo udany, wczoraj w dwóch setach wygrała z mistrzynią Australian Open Ukrainką Martą Kostiuk!